Yeni iPhone’da 3,5 mm Kulaklık Jakı Adaptörü Olmayacak!

   Yeni tanıtılacak iPhone’lar ile birlikte Lightning – 3,5 mm Kulaklık Jakı Adaptörü tarih olacak gibi görünüyor.

   Yeni iPhone’da 3,5 mm Kulaklık Jakı Adaptörü Olmayacak!

   Popüler teknoloji sitesi MacRumors’un raporuna göre, yeni tanıtılacak iPhone’lar ile birlikte Lightning – 3,5 mm Kulaklık Jakı Adaptörü tarih olacak gibi görünüyor.

   Apple, 2016 yılında iPhone 7 ve 7 Plus ile birlikte tartışmalı da olsa 3,5 mm kulaklık girişini kaldırdı. Bunun sebebi ise Apple’ın tamamen kablosuz teknolojilere yönelmek istemesiydi, hatta bunun için Airpods adını verdiği kablosuz kulaklığını dahi tanıttı. Ancak bu bir geçiş dönemi olduğu için kablosuz teknolojilere alışamayan veya kullanmak istemeyen kişileri rahatlatmak amacıyla telefonların kutularına Lightning – 3,5 mm Kulaklık Jakı Adaptörü ekledi. 2 yılın ardından ise Apple, kablosuz bağlantı konusunda çalışmalarına tekrar başladı ve yeni iPhone modellerinde adaptörü kaldırdı.

   Apple adaptör satışından kazanç elde edecek

   Apple’ın resmi sitesinden Lightning – 3,5 mm Kulaklık Jakı Adaptörü’nü incelediğimiz zaman 59,00 TL fiyat etiketine sahip olduğunu görüyoruz. Üretici, kullanıcılarını kablosuz teknolojilere yönlendirirken aynı zamanda adaptör satın alacak kişiler sayesinde daha fazla kazanç elde edecek gibi görünüyor. Bu durum şirketin kasasına daha fazla para girmesi ve daha fazla kar demek. Bu da Apple için çok cazip bir fırsat.

   Bu arada kulaklık jakı adaptörü desteği Macbook ve iMac ürünleri için hala devam ediyor. Ancak bu durum üreticinin bu dönemi zamana yaymak istemesinden kaynaklanıyor olabilir. Bu da bir zaman sonra Macbook ve iMac ürünlerinde bu desteğin sonlanabileceği anlamına geliyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.