Yeni iPhone A12 Çipi Daha Hızlı ve Daha Küçük Olacak

   Gelen haberlere göre 2018 model yeni iPhone telefonlarda kullanılacak olan A12 çipsetlerin üretimi başladı ve 7nm teknolojisiyle geliştiriliyorlar.

   Yeni iPhone A12 Çipi Daha Hızlı ve Daha Küçük Olacak

   Apple’ın yeni A12 işlemci çipsetleri iPhone XI ve iPhone 9 telefonlarının belki de en önemli parçası olacak. Alınan son bilgilere göre bu işlemcilerin toplu üretimi başladı bile.

   Yeni A12 çipset kullanıcıları memnun edecek

   Bloomberg’e Tayvanlı üretici TSMC konuşurken, A12 çipsetlerin hem daha hızlı, hem de daha küçük olacağı ve 7 nanometrelik tasarımla geleceği söylendi. Küçük olması ise aynı zamanda enerji tasarrufu sağlayacak ve bu yönüyle 10nm teknolojili A11 Bionic çipsetlerin önüne geçecek. A11 Bionic çipsetler iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinde bulunacak.

   Geçtiğimiz sene 12nm çiplerden 10nm teknolojisine geçilince de hem hızın, hem de enerji verimliliğinin yeni iPhone telefonlarda arttığına şahit olmuştuk.

   10nm çipsetleri ilk kullanan akıllı telefon modelleri Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus olmuştu. Şimdi ise 7nm teknolojisine geçiliyor ve yavaş yavaş yeni telefonlarda bu çipleri göreceğiz.

   Yeni iPhone çıkış tarihi

   Muhtemelen sıradaki Apple iPhone akıllı telefon Eylül ayından sonra duyurulacak fakat çiplerin üretime geçtiğini düşünürsek, tanıtım tarihi giderek yaklaşıyor diyebiliriz.

   Sizin yeni nesil iPhone akıllı telefonlardan beklentileriniz neler?

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.