Yeni iPad Pro Teknik Özellikleri

   Yeni iPad Pro teknik özellikleri hakkındaki söylentiler parmak izi okuyucuya ve 3.5 mm’lik kulaklık girişine veda edildiğini gösteriyor.

   Yeni iPad Pro Teknik Özellikleri

   Yeni iPad Pro teknik özellikleri hakkında ortaya çıkan bazı iddialar var. Apple’ın yapacağı bir sonraki hamle kullanıcılarını şaşırtacak düzeydedir. Yeni iPad Pro özellikleri hakkında derlediğimiz bilgileri inceleyip Apple’ın yapacağı hamlesi için yorumu sizlere bırakıyoruz.

   Tablet bilgisayar dünyasında önemli pazar payına sahip olan Apple, iPad serisinin tasarımını yenileyecek. Son sızıntılar yeni iPad modelinin iPhone X’de gördüğümüz çentikli yapıya sahip olacağını gösteriyor. Bu tasarım çoğu kişiye hoş görünse de beraberinde bazı problemleri getiriyor. Aynı zamanda bu yeni trendle birlikte hayatımızı kolaylaştıran bazı özelliklere de veda etmemiz gerekiyor.

   Teknolojik ürünlerin yeni trendi olan ince çerçeveler iPad için geliyor. Xiaomi Mi Mix ve iPhone X serilerinin öncülük yaptığı bu trend Samsung S8 ailesi ile devam etti. Son zamanlarda bilgisayarlar yerine tabletlerin tercih edilmesinden sonra bu trend iPad’ler için de uygulanacak gibi görünüyor. Sızıntılara göre Apple, 2018’de çıkaracağı iPad modellerinde çentikli yapı kullanacak.

   Yeni iPad Pro kulaklık girişi var mı?

   Apple cihazlarında son yıllarda birçok yeniliğin geldiğini görebilirsiniz. Yeni iPad Pro cihazlarında önceki cihazlarda yer alan bazı özelliklerin yer almadığını görebilirsiniz. Son gelen söylentilere göre ise bu yıl çıkacak olan iPad Pro modellerinde 3.5 mm’lik kulaklık girişi yer almayabilir.

   Çentikli ekrana sahip iPad modellerinin boyutları

   Yayımlanan rapora göre 10.5 inç boyuta sahip olan iPad Pro, kalınlığında herhangi bir değişiklik olmadan yükseklik ve genişlik noktasında birkaç değişiklik yapma yoluna gidebiliyor. Normalde boyutlar 250,6 mm x 174,1 mm x 6,1 mm boyutlara sahiptir. Fakat son çıkan modeller 247,5 mm x 178,7 mm x 6mm ölçülere sahip olacak.

   Boyutu 12.9 inç olan iPad Pro’larda ise değişimlerin daha belirgin şekilde olduğunu görebilirsiniz. Bu cihazlarda ise normal boyutlar 305,7 mm x 220,6 mm x 6,9 mm şeklindeyken 280 mm x 215 mm x 6,4 mm olarak güncellenecek. Yaşanan bu küçülmede ise belirgin ölçülerde daha dar ve kısa bir gövde meydana gelebilmektedir.

   Yeni iPad Pro’da Face ID yer alacak mı?

   Face ID, Apple’ın en popüler özellikleri arasında yer almaktadır. Bu özellikle çıkacak olan iPad Pro modellerinde de yer alabilir. Yalnız Face ID’nin yalnızca dikey yönde olacak şekilde çalışacağı düşünülmektedir. Normalde yatay moddayken daha iyi çalıştığını düşünürsek bu durum sizleri biraz rahatsız edebilir.

   Aynı zamanda çentikli iPad’lerle birlikte parmak izi okuyucuya veda edilecek. Bu bilgiler doğrultusunda çentikli yapının yavaş yavaş tüm ürünlerde kullanılmaya başlayacağını söyleyebiliriz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.