Yeni Güncelleme ile Facebook Messenger Karanlık Mod Aktif Edildi

   Messenger aldığı yeni güncelleme ile karanlık mod desteğine kavuştu, profil sekmesine tıklayarak karanlık modu aktif hale getirebilirsiniz.

   Yeni Güncelleme ile Facebook Messenger Karanlık Mod Aktif Edildi

   Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma ve görüşme uygulamaları arasında yer alan Facebook Messenger aldığı yeni güncelleme ile birlikte karanlık mod desteğine kavuştu.

   Özellikle parlak, beyaz rengin gözü yormasından şikayetçi olan kullanıcılar, bundan böyle isteğe bağlı bir şekilde karanlık modu kullanabiliyorlar. “Facebook Messenger karanlık mod” sayesinde farklı bir avantaj daha bulunuyor.

   Facebook Messenger karanlık mod ile batarya tasarrufu yapmak mümkün

   Çeşitli uygulamaların uzun bir süredir kullanıma soktukları karanlık mod, gözü yormadığı gibi aynı zamanda batarya tüketimi hususunda tasarruf yapma şansı da yaratıyor.

   Özellikle OLED ekran teknolojisine sahip akıllı cihazlarda tasarruf oranı artıyor. Hal böyle olunca pek çok kişi, bu özelliğe dair çok daha fazla talepte bulunuyor.

   Geçtiğimiz yıl belirli ülkelerde aktif hale gelen Facebook Messenger karanlık mod desteği şimdi ise dünya çapında kullanıma sunuldu.

   Artık bölge fark etmeksizin tüm kullanıcılar bu özellikten faydalanabiliyor.

   OLED teknolojisinde siyah pikseller için kullanılmayan enerji, doğrudan tasarruf yapmaya imkan tanıyor. Messenger karanlık mod aktif hale getirildiğinde ise doğrudan siyah piksel sayısı artıyor.

   Karanlık mod kullanımı her geçen gün yaygınlaşıyor

   Karanlık mod kullanımı için her geçen gün yaygınlaşıyor yorumunu yapmak mümkün. Zira en son çıkan haberlerde Apple’ın doğrudan sistem içerisine bu modu dahil edeceği söylendi.

   iOS 13 ile birlikte geleceği belirtilen karanlık modun sistemsel olarak kullanılabileceği konuşuluyor. Yani kullanılmakta olan uygulama karanlık mod desteği sunsun ya da sunmasın bu mod kullanılabilecek.

   Facebook Messenger ise bu konuda elini çabuk tuttu denilebilir. Büyük sistem güncellemelerini beklemeden karanlık modu geçerli kılan geliştirici ekip, böylelikle hem görsel hem de enerji açısından kullanıcıya fayda sağlıyor.

   Profil sekmesine tıklayarak Facebook Messenger karanlık modu aktif hale getirebilirsiniz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.