Yeni Emojiler Çok Yakında

   Mesajlaşma servisleri herkesin bildiği gibi hayatımızın her yanında önemli bir yer kaplıyor.

   Yeni Emojiler Çok Yakında

   Çoğu zaman yazı yazmak yerine kendimizi anlatan emojileri kullanıyoruz. Üstelik emoji kullanımı oldukça yaygın bir şekilde büyüyor. Apple ise yeni işletim sistemi iOS 10’un dağıtımına başlamadan önce bazı değişiklikler yaptığını açıkladı.

   Emojiler de bizleri hangi değişiklikler bekliyor?

   Apple emojiler üzerinde yaptığı çalışmada ilk olarak daha fazla cinsiyet seçeneği eklerken aile emoji seçeneklerini de arttırmış bulunmakta.

   Silah emojisinin yerini ne aldı?

   Apple iOS 10 emojilerinde yaptığı  büyük değişikliğin tabanca emojisi hakkında olduğunu duyurdu. Apple nedeni bilinmeyen bir şekilde silah emojisi yerine su tabancası emojisi kullandı. Apple’ın yapmış olduğu bu duyarlı davranış son günlerde dünyanın içinde bulunmuş olduğu şiddet ve terör olaylarından kullanıcıları bir nebze de olsa uzak tutmak amacıyla yapılmış olduğu tahmin ediliyor.

   Bu özelliklerin dışında sadece erkek versiyonları bulunan  sörfçü emoji, bisikletçi emoji ve yüzücü emojilerinin kadın versiyonları da eklendi. Tahmini olarak 100’den fazla yeni emoji karakteri kullanıma eklenecek.

   Apple yeni işletim sistemi iOS 10 akıllı telefon ve tabletlerde 2016 sonbahar aylarında kullanılmaya başlayacak ve bununla beraber yeni emojilerde kullanıcılar ile kavuşacak.

   Yapılan bu yeni emoji güncellemelerinde görünen o ki dünyada hassasiyet içeren bazı olaylara karşı duyarlı olan teknoloji devi Apple iOS 10 da yeni emojilerin hepsinde bunlardan esinlendi ve kullandı. Terör olayları ve kadın erkek eşitliği bunların en başında yer alıyor. Kullanıcıları tarafından tepki aldı mı bilmiyoruz ama bu konulardaki hassasiyet oldukça belli.

   Bu duruma en çok sevinen ise emoji kullanıcıları oldu. Her anlarını yazmak yerine emojilerle sanki görüntülü konuşuyormuşcasına anlatan kullanıcılar seçeneklerinin çoğalmasıyla bu durumu daha eğlenceli hale getirmiş olacaklar.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.