Yeni Başlayanlar İçin Hosting

   Hosting hizmetini veren kişi veya kurumlar, web sayfasının düzgün çalışabilmesi için gerekli altyapıyı sağlamakla yükümlüdür.

   Yeni Başlayanlar İçin Hosting

   Web hosting hizmeti, kişilerin ve kurumların internette çeşitli içerikleri yayınlayabilmelerine olanak sağlayan özel bir hizmettir.

   Hosting hizmetini veren kişi veya kurumlar, web sayfasının düzgün çalışabilmesi için gerekli altyapıyı sağlamakla yükümlüdür. Web sayfaları, sunucu denilen özel bir bilgisayar yardımıyla yayına alınır.

   İnternet kullanıcıları, web sayfanıza girmek istediğinde ise tek yapmaları gereken web sayfasının adresini tarayıcıda yer alan çubuğa girmektir. Böylelikle kullanıcıların bilgisayarı, tarayıcı aracılığıyla ilgili hosta bağlanacak ve web sayfanıza girecektir. Hosting hizmetini alabilmeniz için alan adına (domain) da sahip olmalısınız.

   Hosting Satın Alarak Kullanabileceğiniz Ek Hizmetler

   Hosting Satın Alarak Kullanabileceğiniz Ek Hizmetler

   • Hosting hizmeti sağlayan birçok firma, kullanıcılara alan adı da sağlıyor. Alan adı sayesinde kendinize özgü bir mail adresi de alabilirsiniz.
   • Hosting hizmeti satın aldığınızda, birçok yer size FTP erişimi de sağlar. FTP kullanımı sayesinde kişisel bilgisayarınızdan sunucuya rahatlıkla dosya aktarımı yapabilirsiniz. Böylelikle web sayfanıza veri aktarmak önemli ölçüde kolaylaşır.
   • Hosting hizmeti sağlayan web sayfalarının birçoğu, kullanıcılara WordPress eklentisini de sunar. WordPress, blog ve web sayfalarını oluşturmak için en iyi araçların başında yer alır.

   Hosting Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

   Web sayfanız için tercih edebileceğiniz birçok farklı hosting hizmeti bulunur. Sözleşme imzalamadan önce kendiniz için en uygun hosting hizmetini seçmeniz çok önemlidir.

   Web sayfanızın hangi hizmetlere ihtiyacı olduğu, nasıl bir sunucuya ihtiyaç duyduğunuz ve bütçeniz bu konudaki en önemli faktörlerdir. Örneğin web tasarımında yeni olan kişiler, kendileri için özel olarak tasarlanan web site üretici hosting hizmetinden faydalanabilirler.

   Bu hizmet ile teknik bilgi gerekmeksizin bir web sayfası kolaylıkla kurulabilir. Öte yandan daha uygun maliyetli bir çözüm isteyen kişiler, paylaşımlı hosting hizmetini de tercih edebilir.

   Neden Hosting Hizmeti Almalıyım?

   Neden Hosting Hizmeti Almalıyım

   Hosting hizmeti, web sayfanızdaki içeriklerin başkaları tarafından görülür olmasına olanak tanıyan bir hizmet olsa da bundan daha fazlasını sağlamaktadır.

   Hosting hizmeti, web sayfanızın 7 gün 24 saat boyunca aktif kalmasına olanak tanır. Hosting hizmeti, özellikle e-ticaret siteleri için önemli bir yer tutar. Web hosting hizmeti sayesinde web sayfası sürekli aktif kalır ve sürekli olarak satış yapılabilir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.