Yeni Atari Konsolu Ön Siparişe Açıldı

   Atari donanım marketine, retro temalı yeni konsolu Atari VCS ile geri dönüş yapıyor.

   Yeni Atari Konsolu Ön Siparişe Açıldı

   Atari’nin Atari VCS isimli yeni oyun konsolunun ön siparişleri açıldı. 2019 yılının ortalarında çıkacak olan, efsanevi geliştiricinin ürettiği bu konsol retro temalı olacak.

   Yeni Atari konsolu Atari VCS hem klasik, hem de modern oyunları oynatabilecek. Aynı zamanda online oyun desteği ve 4K çözünürlük desteği de bulunacak.

   Yeni atari konsolu atari VCS ne zaman çıkacak?

   Indiegogo’da geçen yıl Atari’nin yeni konsolu için bir fon kampanyası düzenlenmişti ve 100 bin dolar olan hedef kat kat aşılmıştı. Yaklaşık 8000 destekçi Atari VCS’nin hayata geçmesi için 2 milyon doların üzerinde bir para ekledi.

   Yeni Atari konsolu Atari VCS’de hem modern kontrolcü, hem de klasik joystick yer alacak.

   Aynı zamanda bluetooth ve USB oyun kontrolcüleri, klavye – mouse, harici diskler, webcam, mikrofon ve harici hoparlörler de desteklenecek.

   Linux işletim sistemli cihazda HDMI bağlantısı da bulunurken, 32GB eMMC hafızayla gelecek. Aynı zamanda 4GB DDR4 RAM bulunacak. Cihazda Bristol Ridge A10 işlemci tercih edilirken, ekran kartı ise Radeon R7 modelinde.

   Önümüzdeki yıl çıkacak olan yeni Atari VCS konsolunun standart sürümü için 199 dolar fiyat belirlenirken, yanında joystick alanların 229 dolar ödemesi gerekecek. Yeni Atari konsolunun koleksiyoncu özel sürümü ise 299 dolara satılacak.

   Bakalım Atari VCS, eski zamanlara geri dönüş yapabilecek mi?

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.