Yahoo’dan Çalınan Bilgiler Satıldı!

   İnternet devi Yahoo geçtiğimiz günlerde bir hack saldırısı yaşamış olduğunu itiraf etmişti. Şimdi ise Yahoo’nun bu saldırısı yapanların o hesapların bilgilerini sattıkları ortaya çıktı.

   Yahoo’dan Çalınan Bilgiler Satıldı!

   Yahoo’dan 2013 yılında çalınmış olan 1 milyar hesabın 300 bin dolara satılmış olduğu ortaya çıktı. Bu bilginin ortaya çıkmasıyla birlikte Yahoo’nun 1 milyar hesabının 2013 yılında çalınmış olduğu kesinlik kazanmış oldu.

   Saldırısı yapanların çaldıkları hesap bilgilerini sattıkları ortaya çıktı!

   Amerika merkezli internet şirketi olan Yahoo’nun 2013 yılında çalınmış olan 1 Milyar kullanıcı bilgisinin karaborsada 300.000 dolara satılmış olduğu ortaya çıktı. Bu haberi ilk olarak New York Times vermiş ve bu olayın Ağustos ayında Dark Web’te Yahoo’nun kullanıcı veri tabanının 300.000 dolara satıldığını duyurmuştu. Söz konusu bu durumu Yahoo’da bir anlamda doğruladı.

   Yahoo’nun bilindiği gibi daha önceden de 500.000 kullanıcı bilgisinin çalındığı ortaya çıkmıştı. Yaşanılan bu olayların ardından Yahoo’da ciddi bir güvenlik açığının olduğu da kesinleşmiş oldu.

   Son olarak Yahoo 2013 yılında yaşamış olduğu bu hack saldırısının devlet eliyle olduğunu açıklamıştı. Bu olayı Yahoo’nun açıklamasının ardından müşterilerinin verilerinin ne kadar güvende olduğunu açıklasa da Yahoo’nun hisseleri önemli bir düşüş göstererek bir günde resmen eriyerek 2.7 değer kaybetti. Bakalım Yahoo bundan sonra yeni bir hack saldırısı yaşayacak mı?

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.