Xiaomi Yeni Nesil Parmak İzi Okuyucu Sistem!

   Biz ekran üzerinden parmak izi okuyucu beklerken şirket bunu bir adım öteye taşıdı ve ekranın tüm alanını okuyucu haline getirdi.

   Xiaomi Yeni Nesil Parmak İzi Okuyucu Sistem!

   Çin merkezli Xiaomi, her geçen gün farklı teknolojiler ve yapılar ile karşımıza çıkmaya devam ediyor.

   Kısa sürede büyük başarılara imza atan firma, şimdilerde gözler önüne serdiği yeni nesil parmak okuyucu sistemi ile gündemde.

   Şirketin başkanı Lin Bin, paylaştığı video ile yenilikçi teknolojiyi görmemizi sağladı.

   Ekranın her yerine dokunarak kilidi açmak mümkün

   Xiaomi yeni nesil parmak izi okuyucu sisteminin en dikkat çeken yanı, tek bir nokta ile sınırlı kalmaması.

   Biz ekran üzerinden parmak izi okuyucu beklerken şirket bunu bir adım öteye taşıdı ve ekranın 50 mm x 25 mm çapındaki alanını okuyucu haline getirdi.

   Böylelikle telefonun kilidini açmak hiç olmadığı kadar kolaylaşıyor.

   Ekran dahilinde bulunan parmak izi okuyucu sistemi, 50 mm x 25 mm alanı içerisinde kalan her bir noktayı kullanmayı sağlamakla kalmıyor aynı zamanda oldukça kısa sürede kilidin açılmasını mümkün kılıyor.

   Özellikle tek el ile kullanımlarda dramatik bir şekilde fark yaratacak olan sistem, parmak izinin tanıtılması konusunda da hızlıca çalışıyor.

   Xiaomi yeni nesil parmak izi okuyucu sisteminde parmak izinin tanıtılması için belirli noktaya parmak izinin gösterilmesi yeterli görünüyor.

   Xiaomi yeni nesil parmak izi okuyucu video

   Testler devam ediyor

   Gelelim önemli olan diğer bir konuya. Bahsi geçen yeni nesil parmak izi okuyucu sistemi ne zaman kullanılabilir olacak?

   Henüz bu sorunun cevabını bilmiyoruz. Ancak paylaşılan videoya bakacak olursak çok yakında bu teknolojiyi Xiaomi telefonlarında görebiliriz.

   Testlerin sona ermesiyle birlikte son kullanıcıya ulaşabilir hale gelecek olan sistem, böylelikle doğrudan küresel çapta kullanıcılar ile buluşabilir.

   Şu anda düşük fiyat politikasını sürdürmeye devam eden Xiaomi, amiral gemi modellerini dahi uygun fiyatlar eşliğinde satışa sunuyor.

   Nitekim söz konusu parmak izi okuyucu sisteminin de bu politika çerçevesinde ekonomik fiyatlar ile kullanıma sokulması bekleniyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.