Xiaomi Redmi Note 4 Artık Daha Net!

   Xiaomi tarafından üzerinde çalışmaların sürdürüldüğü Xiaomi Redmi Note 4 modelinin özellikleri artık çok daha net.

   Xiaomi Redmi Note 4 Artık Daha Net!

   Xiaomi Redmi Note 4 adı ile tanıtımı yapılmasına karşın hakkında pek çok iddianın çıktığı cihaz için yeni bir duyuru yapıldı. Tanıtımlarında Snapdragon ile iş birliğine gitme kararı alan Xiaomi, yapılan değişiklikler ile birlikte bu kararından vazgeçti.

   Yeni işlemci geliyor!

   Xiaomi tarafından yapılan açıklamalarda Redmi Note 4 modelinde artık MediaTek tercih edilecek. Marka tarafından üretimi gerçekleştirilen özel bir işlemcinin kullanılacağı cihazda 10 çekirdekli yapısı ile dikkatleri üzerine çeken Helio X20 bulunacak. Daha önceki modellerini hem Snapdragon hem de MediaTek işlemciler ile sunan Xiaomi’nin yeni modelinde de böyle bir yol izleyebileceği ifade edilirken, gelen son bilgilerde böyle bir ihtimalin olmadığı belirtildi. Bu bakımdan Xiaomi Redmi Note 4 modeli tek bir işlemci seçeneği ile gelecek ve bu da Helio X20 olacak.

   Xiaomi Redmi Note 4 teknik özellikleri neler olacak?

   İşlemci dışında cihazda değişen başka bir donanım olmazken, tanıtımda da belirtildiği gibi cihaz 5.5 inçlik bir ekran ile gelecek. Ekranın Full HD desteği sunması ile birlikte görüntü kalitesi arttırılırken, 2 GB RAM ile birlikte performans arttırılacak. Aynı zamanda cihazda 3 GB / 64 GB depolama alanı versiyonları da bulunacak.

   Kamera konusunda da önemli tercihlerin yapıldığı Xiaomi Redmi Note 4 modelinde 13 MP arka kamera ve 5 MP ön kamera kullanılmış durumda. Android 6.0 versiyonu ve 4.100 mAh özellikleri ile telefon oldukça etkileyici durumda.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.