Xiaomi Redmi AirDots Kablosuz Kulaklık Ne Zaman Satışa Çıkacak?

   Apple AirPods ile epey benzerlik gösteren Redmi AirDots kablosuz kulaklık sahip olduğu teknik detaylar ile dikkat çekiyor.

   Xiaomi Redmi AirDots Kablosuz Kulaklık Ne Zaman Satışa Çıkacak?

   Satışa sunduğu akıllı telefon modelleri ile kısa sürede sektörde söz sahibi olmaya başlayan Xiaomi, bir yandan çeşitli aksesuarlar geliştirmeyi sürdürüyor. Özellikle kablosuz kulaklık alanında sessiz kalmayan Çinli şirket, Redmi AirDots adını verdiği ürününü resmi olarak tanıttı.

   Apple AirPods ile epey benzerlik gösteren söz konusu model, sahip olduğu teknik detaylar ile dikkat çekiyor.

   Xiaomi Redmi AirDots özellikleri

   Redmi serisi altında satışa sunulacak olan AirDots, Realtek 8763 yonga setinden güç alıyor. Bağlantı kısmında geniş çekim gücünü Bluetooth 5.0 teknolojisine borçlu olan kulaklık, yüksek kalitede müzik dinleme olanağı yaratıyor.

   Her biri sadece 4.1 gram ağırlığında olan kulaklıkların epey hafif ve portatif olduğu söylenebilir.

   Tek başına 4 saat boyunca müzik dinleme imkanı vadeden Xiaomi Redmi AirDots, şarj kutusu devreye girdiği takdirde bu süreyi 12 saate çıkarıyor.

   Benzer işleyiş Apple AirPods modelinde de bulunuyor.

   Kulaklıkları uzunca bir süre kullanmak ve akabinde kutuyu tercih ederek daha gelişmiş bir kullanım süresi elde etmek mümkün oluyor.

   Redmi AirDots tek kulaklık üzerinden kontrol edilecek

   Ürünün dikkat çeken özellikleri arasında tek bir eşinin kontrol imkanı sunması yer alıyor.

   Tek kulaklık dahilinde yer alan kontrol tuşu, şarkılar üzerinde kolayca değişiklik yapmayı sağlıyor. Ayrıca bu tuşun sesli asistan gibi temel işlevlere de sahip olacağı söylenebilir.

   Resmi olarak yapılan duyuruda Redmi AirDots kablosuz kulaklık modelinin 6 Nisan 2019 tarihinde satışa sunulacağı açıklandı. Tabi bu tarih Çin bölgesi için geçerli.

   Xiaomi’nin ürünü diğer ülkelere ne zaman getireceği henüz netlik kazanmış değil. Bunun yanında Xiaomi Redmi AirDots kulaklığın sadece 15 dolar karşılığında satın alınabilecek olması, şimdiden pek çok kişinin ilgisini çekti. Ürünün ülkemizde edineceği etiket fiyatı da epey merak ediliyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.