Xbox One X ve One S’e AMD FreeSync Desteği

   Microsoft ile AMD arasında yapılan yeni anlaşma ile Radeon FreeSync desteği Xbox One X ve One S’e geliyor.

   Xbox One X ve One S’e AMD FreeSync Desteği

   Xbox One X ve One S sahipleri yakında PC sahiplerinin üç yıldır kullandığı teknolojiye sahip olacak. AMD ve Microsoft bugün bir duyuru yaparak, bu yılın ikinci çeyreğinde yeni nesil Xbox konsolların ikisine de Radeon FreeSync desteğinin geleceğini söyledi.

   FreeSync ile daha akıcı oyun deneyimi

   FreeSync teknolojisi ekran yırtılmasını önemli ölçüde azaltırken, oyunlardaki yanlış eşleşen karelerin, ani kasma ve takılmaların önüne geçiyor, daha akıcı ve sorunsuz bir oyun deneyimi sunuyor. Bu avantajdan faydalanmak isteyen oyuncuların ise FreeSync uyumlu bir ekrana (TV ya da monitör) ihtiyaçları olacak, ardından bunu HDMI aracılığıyla konsollarına bağlayacaklar.

   Eğer bu gereksinimleri karşılarsanız, güncelleme geldiğinde kullanmak için FreeSync’i konsolunuzun menüsünden aktif hâle getirmeniz gerekecek. Güncelleme için henüz net bir tarih verilmese de önümüzdeki bahar aylarında yayınlanması bekleniyor.

   AMD FreeSync oyunculara daha iyi bir oyun deneyimi sağlarken, Vsync’in yapamadıklarını yapıyor. Screen tearing ve stuttering denilen yırtılma ile takılmaları ortadan kaldıran FreeSync teknolojisi bugün pek çok monitörde karşımıza çıkıyor ve yavaş yavaş yaygın olarak kullanılıyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.