Xbox Markası ile AMD Arasındaki İş Birliği Sürecek

   CES 2019 fuarında Xbox CEO’su Phil Spencer’dan Xbox ile AMD iş birliği hakkında önemli açıklamalar geldi.

   Xbox Markası ile AMD Arasındaki İş Birliği Sürecek

   Xbox konsollarında AMD tarafından geliştirilen bileşenleri kullanan Microsoft, anlaşılan bu iş birliği sürdürme niyetinde. Zira CES 2019 fuarında yaşananlar, bu duruma ilişkin büyük bir kanıt içeriyor.

   Yeni ürünleri tanıtmak ve gidişat ile ilgili bilgi vermek isteyen AMD şirketinin CEO’su, tüm bunlar adına sahneye çıktığında önemli bir an yaşadı. Bu da Xbox CEO’sunun sahneye fırlaması ile oluştu.

   Phil Spencer’dan Xbox ile AMD hakkında önemli açıklamalar

   Bir anda sahneye çıkan ve iki şirket arasındaki bağın ne denli kuvvetli olduğundan bahseden Phil Spencer, doğrudan AMD ile olan iş birliklerinin sürdürüleceğine işaret etti.

   Bir sonraki Xbox konsolunda da AMD tarafından üretilen parçalara rastlamamız mümkün gözüküyor.

   Sadece iş birliğini belirtmekle kalmayan Spencer, aynı zamanda başarılı firmalar ile çalışmayı sürdüreceklerinin de altını çizdi.

   Bir bakıma AMD markasını öven Spencer, aynı zamanda her iki marka arasında yürütülen çalışmalardan ne denli mutlu olduğunu da vurguladı.

   Böylelikle AMD’ye karşı güzel yorumlar yapan CEO, uyumlu çalışmanın başarısından bahsetti.

   Zen2 mimarisine sahip yeni nesil Xbox geliyor

   Söz konusu övgüler sonrasında yeni nesil Xbox modelinin Zen2 mimarisini taşıyacağı neredeyse kesinleşmiş oldu.

   AMD’nin elinde bulundurduğu en önemli ürünlerden işlemci ve GPU yapıları, Xbox markası altında bir kez daha görücüye çıkmış olacak. Böylelikle satış konusunda şirketin önemli bir hamle yapacağı da rahatlıkla söylenebilir.

   Yeni bir konsolda kendi işlemci ve özelleştirilmiş GPU modelinin kullanılmasını sağlayacak olan AMD, doğrudan kendi adına önemli bir başarıya imza atmış oluyor.

   Satın alınan her bir konsol adına önemli bir satış başarısı kazanan AMD, bu çerçevede yıllık performansını arttırmış olacak.

   Henüz Zen2 mimarisinin resmiyet kazanmadığını belirtelim.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.