World of Warcraft Classic İlk WoW Sürümü Tekrar Hayranları ile Olacak!

   Blizzard sonunda hayranların isteklerine yanıt verdi. World of Warcraft Classic geliyor.

   World of Warcraft Classic İlk WoW Sürümü Tekrar Hayranları ile Olacak!

   Yıllar boyunca World of Warcraft oyuncuları ilk çıkan klasik, ‘vanilla’ diye tabir edilen sunucuların özlemini çektiler. Ek paket ve geliştirmelerin olmadığı ilk WoW sürümü herkes için unutulmaz bir deneyimdi fakat Blizzard bunun yerine oyunun en yeni sürümüne odaklanmayı tercih ediyordu.

   World of Warcraft Classic resmen duyuruldu

   Buna rağmen Blizzard fikir değiştirdi ve California’da yapılan yıllık BlizzCon etkinliğinde, WoW yapımcısı J. Allen Brack, klasik sunucuların geri geldiğini duyurdu. Hatta bir fragman da yayınlanırken, her şey artık resmi durumda.

   Brack konuya dair şu açıklamaları yaptı;

   ‘Dünyanın her yerindeki World of Warcraft hayranları, sesinizi duyuyoruz. Hem memnunum hem de bu klasik sunucu duyurusundan ötürü biraz gerginim. Bunun için tahmin edebileceğinizden daha çok çaba gerekiyor fakat Blizzard kalitesindeki klasik deneyimi tekrar yaşatmak için her şeyi yapacağız.’

   Klasik World of Warcraft sunucuları ne zaman açılacak?

   Brack’in yorumlarından da anlayacağınız gibi bu hemen gerçekleşmeyecek ve serverların açılışı için biraz süreye ihtiyaç var. Dolayısıyla Klasik World of Warcraft için henüz ne çıkış tarihi ne de buna dair bir ipucu verildi. Hatta öyle ki, oynanışının tam olarak nasıl olacağından da haberdar değiliz çünkü yayınlanan ilk fragmanda sadece sinematik görüntüler mevcut. Bir diğer deyişle, bekleyişe kendinizi hazırlayın.

   Fakat diğer yandan kullanıcılar büyük ölçüde rahatlayacak çünkü yıllardır eski WoW deneyimini yaşamak isteyen insanlar, bunun için özel açılmış sunuculara giriyorlardı fakat çoğu zaman sorunlar yaşıyorlardı veya sunucu bir süre sonra kapatılıyordu.

   YORUMLAR
   1. Ahmet dedi ki:

    Çıkmadı mı daha bu oyun? Merakla bekliyorum.