Winamp Mobil Android ve iOS İçin Geliyor

   Winamp’ın yeni geliştiricisi konumunda bulunan Radionomy, Winamp’ı Android ve iOS işletim sistemlerine hazırlıyor.

   Winamp Mobil Android ve iOS İçin Geliyor

   Geçmiş dönemlerde epey popülerlik kazanan Winamp, küresel çapta önemli başarılara imza atmıştı. Milyonlarca bilgisayarda kurulu olmayı başaran ve bununla birlikte kendisine hayran kitlesi dahi yaratan medya oynatıcısı, şimdilerde ise önemli bir gelişme ile gündemde. Konu hakkında yapılan açıklamaya göre ünlü medya oynatıcısının mobil sürümleri geliyor. Eğer zamanında Winamp’ın sıkı bir kullanıcısıysanız ancak şimdilerde oynatıcıya uzaksanız en azından Winamp mobil versiyona bir şans verebileceksiniz.

   Yeni geliştirici Winamp Mobil için kolları sıvadı

   Nullsoft tarafından geliştirilen ve MP3 gibi uzantılardaki dosyalar adına ilk tercih edilen oynatıcı konumuna erişen Winamp, ne yazık ki teknolojik gelişmelere pek de ayak uyduramadı. Özellikle programın tasarım açısından eksiklikleri epey fazla olmaya başlamıştı. Kullanıcıların isteklerine karşılık verememeye başlayan ve akabinde artan rekabet, ne yazık ki programın eski popüleritesini kaybetmesine yol açtı. Ancak Winamp’ın yeni geliştiricisi konumunda bulunan Radionomy, gözünü mobil platformlara dikmiş durumda.

   Konu ile ilgili yeni açıklamalar yapan Radionomy CEO’su, artık masaüstü platformdaki savaşın bittiğini dile getirdi. Bunun yerine iOS ve Android platformlarına odaklandıklarını söyleyen CEO, böylelikle ilk resmi açıklamayı da yapmış oldu. Buna göre Winamp’ı Android ve iOS işletim sistemlerine sahip mobil cihazlarda kullanabileceğiz. İşin en merak edilen noktası ise elbette yeni uygulamanın özellikleri oluyor. Aynı şekilde tasarımın da bu çerçevede atlanmaması gereken önemli bir nokta olduğu çoğu kişi tarafından dile getirilen bir gerçek.

   Winamp Mobil sürüm ne zaman yayınlanacak?

   Gelelim en merak edilen soruya; Winamp Mobil ne zaman yayınlanacak? Bu konuya da değinen CEO, eksiksiz ve yeni bir Winamp Mobil deneyiminin 2019 yılı içerisinde geleceğini söyledi. Winamp’ın mirasından çok, daha yeni bir deneyim sunacak olan uygulama, kullanıcıların tüm isteklerini karşılayacak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.