Wikipedia Eğlendirirken Öğretecek!

   2001 yılından beri dünyanın en büyük internet sözlüğü olarak yayın hayatına devam eden Wikipedia, yeni bir servis geliştiriyor.

   Wikipedia Eğlendirirken Öğretecek!

   2001 yılından beri yayın hayatına devam eden dünyanın en büyük internet sözlüğü Wikipedia, ilk günden beri internet kullanıcıları için çok önemli bir rol oynuyor. Arama sonuçları konusunda kullanıcıların aradıklarını bulmasına yardım eden Wikipedia, aynı zamanda birçok kategoride öğretici makaleler yayınlıyor. Şu an sektörde rakipsiz olarak kabul edilen internet ansiklopedisi, büyüklüğüne rağmen olduğu yerde saymamakta kararlı. Wikipedia önümüzdeki günlerde kullanıcıları için yepyeni bir servis geliştirmeyi planlıyor.

   Eğlendirirken öğretecek!

   Küresel anlamda dünyanın her yerinden milyonlarca insana hizmet eden Wikipedia, bu küresel yapısından ilham alarak yepyeni bir servis geliştiriyor. Wikiverse adını verdikleri yeni servis kullanıcıları eğlendirirken öğretecek. Birçok renkli görsel ile zenginleşen sayfalarda  kâinat hakkında bilimsel makaleler yayınlanacak. Kullanıcılar yıldız kümelerini, gezegenleri, galaksileri sıkılmadan eğlenerek öğrenecek.

   Tasarımı tamamlandı

   Önümüzdeki günlerde hizmete sunulması beklenen Wikiverse’ün tasarımı Fransız bir tasarımcı tarafından tamamlandı bile. Anlayacağınız Wikipedia yeni servisini yayınlamak için gün sayıyor olabilir. İlk kez böyle bir projeyle kullanıcılarının karşısına çıkan dev internet ansiklopedisi, başarılı olacak mı? İlerleyen günlerde göreceğiz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.