WhatsApp’ta Sildiğiniz Mesajlar Yedekleniyor

   Amerika’da bir araştırmacı WhatsApp’ı incelemeye aldı. Sohbetlerin silinmesi konusunda yaptığı araştırmalar kendisini şaşırttı.

   WhatsApp’ta Sildiğiniz Mesajlar Yedekleniyor

   Sohbetlerin silinmesi konusunda yaptığı araştırmalar kendisini şaşırttı

   Amerikalı bir araştırmacı iOS üzerinde yaptığı bir çalışma ile sohbetlerin tamamen silinip, silinmediğini araştırmaya aldı. Bu çalışmasının sonucunda ise gördükleri kendisini şaşırttı. Çünkü WhatsApp’ta silinen bir mesajın tamamen silinmediğini ve iCloud’da yedeklendiğini öğrendi.

   Eğer yedeklemeye kalkarsa sizin bilgilerinize ulaşabilecek!

   Yedekleme belki güvenli için iyi bir önlem olabilir veya yedeklenmesinde ne gibi bir sorun olabilir ki diyebilirsiniz. Bu aşamada pek bir sorun yok aslında. Ama iPhone’lardaki sorun bu yedeklemelere PC üzerinden rahatlıkla ulaşılabilecek olması. Diyelim ki telefonunuzu sattınız ve alan kişi telefonu bilgisayara bağladı. Eğer yedeklemeye kalkarsa sizin bilgilerinize ulaşabilecek. Eğer ki bu kısmı yanlış anladıysam diğer bir ihtimal ise sizin aldığınız yedeği telefonuna yükleyen herkes sizin bilgilerinizi de telefonuna yüklemiş olacak.

   Yapılan araştırma sadece iOS işletim sistemine sahip cihazlar için geçerli. Android işletim sistemi bulunan telefonlarda bu tarz bir sistem olmadığı için böyle bir açık olması beklenmiyor. Ortaya atılan bu iddiaya ise henüz WhatsApp yetkililerinden bir açıklama gelmiş değil. iPhone kullananlar şimdi ise bu açıkla karşı karşıya olabilir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.