Whatsapp’da Güvenlik Açığı!

   Dünyada en çok kullanılan uygulamalar arasında yerini alan WhatsApp’da güvenlik problemi olduğu ortaya çıktı. Yapılan açıklamaya göre WhatsApp’da sildiğiniz mesajların aslında tamamen silinmediği ortaya çıktı. Bu güvenlik açığının sebebi ne? Detaylar haberimizde…

   Whatsapp’da Güvenlik Açığı!

   Ülkemizde ve dünyada artık bir haberleşme sistemi içerisine dahil olan ve akıllı telefonlarda en çok indirilen uygulamalardan biri olan WhatsApp ’da ilginç bir güvenlik açığı olduğu ortaya çıktı. WhatsApp kullanıcıları sohbetlerinde en gizli bilgileri bile WhatsApp ’ın güvenlik tedbirleri sayesinde rahatça konuşabiliyordu. WhatsApp uygulamasında yapılan yazışmaların kişilerin uygulamaları içerisinden başka bir yere kayıt olmadığı bilinen bir gerçek idi. Bu gerçeği bozan bir iddia ortaya çıktı. iOS araştırmacısı olan Jonathan Zdziarski tarafından büyük bir iddia ortaya atıldı. Jonathan Zdziarski’ye göre WhatsApp kullanıcılarının yazışmalarını sildiğinde mesajların tamamen silinmediğiydi. Yani kişilerin uygulamalarında yazışmaların silindiği görünmesine rağmen WhatsApp silinen bu mesajları depoluyordu.

   Silinen mesajlara nasıl ulaşılır?

   Jonathan Zdziarski’nin ortaya attığı bu büyük iddia tüm teknoloji dünyasını salladı. WhatsApp yazışmalarının tamamen silinmemesinin nedeni bir güvenlik açığı olarak nitelendiriliyor. Araştırmacı Jonathan Zdriarski bu yazışmalara WhatsApp sohbet yedekleme kısmından ulaşılabileceğini belirtiyor. Apple kullanıcılarının bu mesajları iCloud sayesinde koruduğunu hatırlatan Jonathan Zdriarski, iCloud’da bu sohbet yedeklerinin sıkı bir güvenlik tedbiri ile korunmadığını bu yüzden kişilerin hesapları ele geçirildiği takdir de, kişilerin silinen yazışmaları dahil tüm bilgilerine ulaşılabileceğini söyledi.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.