WhatsApp’a Video Araması mı Geliyor?

   WhatsApp kullanıcıların dört gözle beklediği video arama özelliğini kullanıma sunacak mı? İşte detaylar!

   WhatsApp’a Video Araması mı Geliyor?

   Günümüzün en popüler mesajlaşma uygulaması olarak bilinen WhatsApp’ın, görüntülü arama özelliğini kullanıcılara sunup sunmayacağı oldukça uzun bir süredir merak konusuydu. Uygulamaya sesli arama özelliğinin gelmesi ile kullanıcılar için büyük bir gelişme yaşanmıştı elbette ancak bu kez gözler daha büyük gelişmelere kaydı. Daha büyük gelişmeyi de görüntülü arama özelliği olarak nitelendirebiliriz.

   Bugüne dek kullanıcıların istek ve ihtiyaçlarına bakacak olursak; iletişim onlar için neredeyse her şey. WhatsApp uygulamasının da iletişim hususunda demirbaş uygulamalardan bir tanesi olduğunu düşünecek olursak uygulamadaki en büyük eksiklik de video araması.

   Whatsapp ekibi durumu doğruluyor!

   Facebook’un 19 milyar dolar ödeyerek satın almış olduğu WhatsApp hakkında 2015 yılının Aralık ayında video arama hizmetinin sunulacağına dair söylentiler mevcuttu. Her ne kadar bu tarihi geride bırakmış olsak da WhatsApp ekibi bu söylentilerin gerçeğe dökülmesini sağlamaya başladı bile!

   Şu anda az sayıda kullanıcının görüntülü arama özelliğini kullanabildiği söylentiler içerisinde yer alıyor. Bunun yanı sıra WhatsApp uygulamasını birçok dile çeviri yapan kişilerden de video araması ile ilgili komutlar için çeviri isteği yapılıyor. Bu çeviri isteklerinin yer aldığı cümleler arasında da “Görüntülü arama şu anda kullanılamıyor” ve “Görüntülü arama” gibi ifadeler de yer alıyor.

   WhatsApp uygulaması hali hazırda ciddi anlamda tercih edilen bir uygulama iken görüntülü arama özelliğinin de gelmesi ile birlikte çok daha popüler olacağa benziyor. Bakalım ilerleyen günler bize neler gösterecek?

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.