WhatsApp Üzerinden Dolandırıcılık

   Her alanda dolandırıcılıkta sınır tanımayan hırsızlar artık sosyal medyadaki uygulamalarımıza da dadandı. Henüz çok yeni sayılabilecek güncellemesiyle tamamen ücretsiz ve sınırsız olan WhatsApp dolandırıcıların odağı oldu.

   WhatsApp Üzerinden Dolandırıcılık

   Dolandırıcılıkta yeni yöntem

   WhatsApp kullanıcıları dikkat! Hırsızlar artık telefonunuza dadandı. Telefonunuza gönderilen bilmediğiniz yabancı linklere tıklamayınız. Daha önce de Facebook üzerinden gerçekleştirilen bu dolandırıcılık ile sizlere arkadaşlarınız tarafından gönderilmiş gibi mesajlar gönderip sizlerin tıklamasıyla bilgisayarınıza virüs bulaşıyordu. Artık WhatsApp ile telefonunuzda tehlikede. Size gönderdikleri mesajlar ile kullandığınız sürümün Gold sürümüne ücretsiz olarak yükseltebileceğinizi ve daha fazla özelliğe ulaşabileceğinizi söylüyorlar. Gönderilen mesajdaki linke tıkladığınız anda istemsizce telefonunuza kurulan virüs artık gizli bir casus haline geliyor. Telefonunuzda yaptığınız işlemleri dolandırıcılara sızdıran virüs, mobilden alışveriş yaptığınız anlarda da kredi kartı bilgilerinize de erişebiliyor.

   Zaten ücretsiz

   WhatsApp yakın zamanda yaptığı güncelleme ile daha önceden sadece 1 yıl için ücretsiz olduğunu belirttiği uygulamasını tüm kullanıcılara tamamen ücretsiz ve sınırsız hale getirmişti. Bu yeni özelliği kullanıcılar kullanabilmek için telefonlarındaki sürümü güncellemek zorundaydı ama anlaşılan gelen yeni güncellemeleri bir çoğumuz hiç okumadan incelemeden yüklüyoruz sanırım. Uygulamalara güncelleme geldiği zaman gelen yeniliklere bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Belki de hiç bilmediğiniz ama mükemmel bir özellik eklenmiş olabilir.

   WhatsApp’ta güncelleme yaptığı zaman zaten sürümün artık sınırsız olacağını mağazalarda belirtmiş hatta bununla yetinmeyerek uygulamayı yeniden yüklediğinizde de bunu diğer uygulamalarda yükleniyor diye belirtilen kısımda bizlere mesaj olarak sundu. Daha önceleri bu kısımda “sadece 1 yıl için ücretsiz, daha sonra ise her yıl için 1. 79TL “diye belirttiğinde eminim bir çoğumuz itiraz edip şikayetçi olmuşuzdur. Bazılarımız ise ömür boyunca ücretsiz olduğunu öğrenince ise bir yıl sonra ücretli olacakmış diye bizi kandırdılar diye platformlarda dolanmaya başladı. Ama gördüğümüz üzere ücretliyken herkesin dikkatini çeken bu mesaj ömür boyu ücretsiz olunca umursanmaz oldu. Lütfen biraz daha duyarlı ve dikkatli olalım zaten ücretsiz ve ömür boyu sınırsız olan bir uygulamayı, tıklarsanız Gold sürüme geçeceksiniz diye belirtilen mesajlara inanmayalım, aldırış etmeyelim!

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.