WhatsApp Tatil Modu, Sessiz Mod ve Bağlantılı Hesap Desteği Geliyor

   Yeni alınan bilgilere göre; WhatsApp bağlantılı hesap desteği, tatil modu ve sessiz mod gibi yeni özellikler için hızla çalışıyor.

   WhatsApp Tatil Modu, Sessiz Mod ve Bağlantılı Hesap Desteği Geliyor

   Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma ve görüşme uygulamaları arasında yer alan WhatsApp, her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Yeni güncellemeler ile birlikte farklı özellikler kazanan uygulama, bu sayede çok daha kullanışlı bir seviyeye ulaşmayı hedefliyor. Nitekim bu konuda sıkı bir şekilde çalışmayı ihmal etmeyen geliştirici ekip, bu kez bir hayli kullanışlı yeni özelliklere yoğunlaşıyor. Buna göre WhatsApp tatil modu gibi farklı özelliklerin yakın zamanda uygulamaya ekleneceği söylenebilir.

   WhatsApp tatil modu ile tanışın

   Ortaya çıkan bilgilere göre WhatsApp için tatil modu özelliği geliyor. Bu modu aktif hale getirdiğiniz takdirde arşivlenmiş sohbetlerden bildirim almayacaksanız. Şu anda hem sessize alınmış hem de arşivlenmiş sohbetler, yeni bir mesaj geldiğinde ne yazık ki bildirim almanıza yol açabiliyor. Bu durumu ortadan kaldırmaya hazırlanan yönetim, WhatsApp tatil modu neticesinde arşivlenmiş sohbetleri kolayca ekrandan kaldırmamızı sağlayacak. Çok sayıda gruba katılan kişiler, daha toplu bir kullanım sağlayabilmek adına arşivlenmiş sohbetler özelliğine başvurabilir. Nitekim WhatsApp tatil modu da en çok bu özelliği kullananlara yarayacak.

   Bir diğer özellik ise sessiz mod olarak adlandırılıyor. Sadece Android kullanıcılarına sunulacak olan özellik neticesinde WhatsApp bildirimlerini sessize almak mümkün olacak. Hali hazırda iOS 12 ile birlikte bu özelliği kazanan iOS, istenilen uygulamayı sessize almayı sağlıyor. Nitekim bundan dolayı da uygulamanın iOS sürümüne bu tür bir özellik getirilmiyor.

   WhatsApp bağlantılı hesap desteği

   Uygulamaya dahil edilecek olan üçüncü ve son özellik bağlantılı hesap desteği olacak. Instagram gibi diğer profillerinizi kolayca yönetmenizi sağlayan bu özellik, özellikle şifre ve gizlilik gibi noktalar açısından bir hayli kolaylık yaratacak. Hesaplarınızı bir arada kontrol edebilecek, WhatsApp Business profilinizi Instagram sayfanız ile bağlantılı hale getirebileceksiniz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.