WhatsApp Paralı mı Facebook hisselerinde sahte belgelerle hak iddia eden firari yakalandı

   Tüm dünyada milyarlarca kullanıcısı olan bir mesajlaşma aracı olan WhatsApp paralı mı olacak soruları sosyal medyanın gündeminde.

   WhatsApp Paralı mı Facebook hisselerinde sahte belgelerle hak iddia eden firari yakalandı

   Sosyal medya üzerinden WhatsApp ücretli mi oluyor? Söylentileri çok hızlı bir şekilde yayıldı ve milyonlarca insana ulaştı.

   Türkiye Bilişim Derneği Başkanı Rahmi Aktepe WhatsApp ücretli olacak şeklinde dolanan bilgilere karşılık açıklama yaptı. Rahmi Aktepe anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp vatandaşların ücretsiz olarak kullanımına sunulan “WhatsApp tarafından geliştirilmiş bir uygulamadır. Ancak ‘WhatsApp Business’ uygulaması ücretli olarak sunulmaktadır.” Dedi.

   İşletmelerin birbiri ile iletişim kurması için geliştirilen WhatsApp’ın ücretli olduğunu söyleyen Türkiye Bilişim Derneği Başkanı Rahmi Aktepe bazı önemli açıklamalar yaptı.

   Sosyal medyada internet üzerinde bilgi kirliliğinin olduğunu söyleyen Aktepe yeni geliştirilmekte olan ‘WhatsApp Business’ uygulamasının hayata geçirilmesi ile beraber WhatsApp üzerinden işletme aramak ve eposta göndermenin mümkün olduğunu söyledi.

   Müşterilerle daha hızlı ve güvenli bir şekilde iletişim kurmanın ücretli olarak sunulduğunu söyleyen Aktepe, WhatsApp’ın yaptığı açıklamaya göre hizmet bu şekilde para kazandıran bir sistem kurmak istiyor.

   WhatsApp Business 24 saate kadar ücretsiz

   “Ayrıca WhatsApp 24 saate kadar WhatsApp Business hizmetlerini ücretsiz olarak sunuyor. Bu süreyi aşan işletmeler için ekstra ücret tahsil ediliyor. Ancak sosyal medyada yayılan WhatsApp’ın ücretli olacağına ilişkin kirli bilgilerin tamamen yalan olduğunu söylemekte yarar var.”

   WhatsApp tüm dünya da milyarlarca kullanıcısı olan bir mesajlaşma aracı. Uzunca yıllardır hizmet veren WhatsApp hakkında belli aralıklar ücretli olacak haberleri yayılıyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.