WhatsApp Kullanıcıların Özel Bilgilerini Paylaşmayacak

   Facebook ile bilgi paylaşacağını duyuran WhatsApp, kullanıcıların özel bilgilerini paylaşmayacaklarını ve kullanıcı gizliliğini ihlal etmeyeceklerini duyurdu.

   WhatsApp Kullanıcıların Özel Bilgilerini Paylaşmayacak

   Facebook geçtiğimiz yıllarda dünyanın en popüler ve en yaygın olarak kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ı satın alarak bünyesine kattı. Facebook tarafından satın alınan WhatsApp’ın kuruluşundan beri bağlı olduğu ilkeleri çok değişti. WhatsApp’ın ilkelerine aykırı attığı son adım da Facebook ile bilgi paylaşacağını ve bazı şirketlerin kullanıcılara reklam amaçlı mesaj göndermesini sağlayacağını duyurması oldu.

   Gizlilik ihlali olmayacak

   WhatsApp’ın geçtiğimiz günlerde aldığı bu karara olan tepkiler sürüyor. WhatsApp kullanıcıları WhatsApp’ın bu uygulamasından hiç memnun değiller. Kullanıcıların asıl endişesini, gizliliklerin ihlal edileceği korkusu oluşturuyor.

   Gelen tepkilere kayıtsız kalamayan ve kullanıcılarını kaybetmekten korkan WhatsApp, yeni uygulamayla birlikte kullanıcıların gizliliklerinin ihlal edilmeyeceğinin altını çizdi. Kullanıcıların bilgilerini kötüye kullanmayacaklarını ve bu uygulamanın WhatsApp’ın hizmet kalitesini arttıracağını iddia etti.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.