WhatsApp Kullandığı İçin 5 Aydır Hapiste

   Hindistan’da bir genç üyesi olduğu bir WhatsApp grubunda yönetici olması nedeniyle 5 aydır hapiste yatıyor.

   WhatsApp Kullandığı İçin 5 Aydır Hapiste

   WhatsApp milyarlarca kullanıcısı olan oldukça popüler bir mesajlaşma aracı, bütün dünya da kullanılan WhatsApp herkese mutluluk getirmiyor. Hindistan’da bir genç üyesi olduğu bir WhatsApp grubunda yönetici olması nedeniyle 5 aydır hapiste yatıyor.

   Gencin içeri alınmasının nedeni ise Hindistan polisinin bu WhatsApp grubunda şüpheli eylemler tespit etmesi. Hapis cezası alan gencin ise bu suçlamalar ile ilgili bir bağlantısı var mı bilinmiyor. Genç üyesi olduğu grubun yöneticisinin ayrılmasının ardından otomatik olarak yönetici konumuna geçiyor ve şüpheli bir grup olması nedeniyle de hapis cezasına çarptırılıyor.

   WhatsApp gruplarına katılırken dikkatli olmakta fayda var

   Genç o gruba üyeydi ancak yöneticiler arasında değildi. Gerçek yönetici Hindistan polisinin soruşturma açmasının ardından gruptan çıktı. Gençte otomatik olarak yönetici olduğunu ve konular ile alakası olmadığını söyledi. Tüm bu ifadelere rağmen Hint polisini ikna edemeyen genç 5 aydır hapis yatıyor. Ailesi de gencin bir suçu olmadığını ve sadece o grupta yer aldığını söylüyor. Yönetici olarak adı geçen gencin adı ise Junaid.

   Artık dijital ortamlarda WhatsApp gruplarına katılmak çok basit. Size gönderilen bir link ile otomatik olarak gruplara dahil olabiliyorsunuz. Ayrıca uygulamanın algoritması gereği eğer yönetici gruptan ayrılırsa başka bir üyeye otomatik olarak yöneticilik veriyor.

   Gencin kuzeni de açıklama yaparak kesinlikle grupta yönetici olmadığını ve bir olaya karışmadığını söylüyor. Hint polisi ise ısrarla adı geçen gencin bu olaylara karıştığını düşünüyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.