WhatsApp iPad Sürümü Yakında Çıkıyor

   iPad kullanıcılarının uzun zamandır beklediği “WhatsApp iPad versiyonu” çok yakında sade ve kullanışlı tasarımı ile indirilebilir olacak.

   WhatsApp iPad Sürümü Yakında Çıkıyor

   Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma, sesli ve video görüşme uygulaması WhatsApp, iddiaya göre iPad platformu için elden geçiyor.

   Kullanıcıların uzun bir süredir talep ettikleri bu durum, görünüşe bakılırsa nihayet gerçeğe dönüşüyor diyebiliriz.

   Zira sızan ekran görüntülerinde “WhatsApp iPad” sürümünü görmek mümkün.

   WhatsApp “iPad” ekranı için uyarlanıyor

   Uygulama adına talep edilen iPad versiyonu, ne yazık ki uzun yıllardır geliştirilmedi. Bunun yerine web sürümünü yayınlayan geliştirici ekip, masaüstü platformu üzerinden servise erişmeyi mümkün kılıyor.

   Tabi bir şartla; WhatsApp’ın yüklü olduğu ana telefonun internete bağlı kalması şartı. Şimdi ise bu durum, tablet kullanıcıları için çok daha iyi bir hale geliyor.

   Ortaya çıkan bilgilerde iPad için hazırlanan WhatsApp’ın birkaç haftadır geliştirilme sürecinde olduğu kaydedildi. Ancak burada bir parantez açmak gerekiyor.

   Geliştirici ekip, yeni bir uygulama hazırlamak yerine iPhone uygulaması üzerine ekleme yapıyor. Yani yeni bir güncelleme ile birlikte iPhone uygulamasına iPad desteğinin dahil edileceği ön görülüyor.

   Geliştirici kodlarının iPhone uygulaması üzerine yazıldığı belirtiliyor.

   WhatsApp iPad tasarımı kullanışlı ve klasik olacak

   WhatsApp’ın iPad için hazırlanan sürümünde ekranın ikiye bölündüğünü göreceğiz.

   Bir yanda sohbetler diğer yanda ise sohbet penceresi bulunacak. Böylelikle geniş ekranın sağladığı avantajdan en iyi şekilde yararlanılabilecek.

   En önemli gelişme ise WhatsApp’ın iPhone ve iPad sürümleri arasında farklılık olmayacağı.

   Touch ID, ses kaydı ve sesli – görüntülü görüşme desteği gibi özelliklerin tümü iPad için de hazırlanacak. Bu sayede iPad üzerinden görüşmeler adına Touch ID korumasından faydalanmak mümkün olacak.

   Uygulamaya her girişte aktif olan parmak izi koruma sistemi, uygulamaya izinsiz erişimin önüne geçiyor. Telefonun kilidi açık dahi olsa uygulamaya girişte Touch ID istenebiliyor.

   Bunun için uygulama ayarlarından gerekli seçeneği aktif etmek yeterli olacak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.