WhatsApp İletildi Özelliği Aktif Edildi

   Cihazınızda en son desteklenen WhatsApp sürümüne sahip olmanız durumunda WhatsApp iletildi özelliği aktif olacak ve iletilen etiketini görebileceksiniz.

   WhatsApp İletildi Özelliği Aktif Edildi

   Spam mesajların yayılmasını engellemek adına yeni özelliklerini Android ve iOS kullanıcıların hizmetine sunan WhatsApp başka bir sohbetten size yönlendirilen bir mesaj gelirse iletildi uyarısı ile karşı karşıya kalacaksınız.

   WhatsApp iletildi özelliği ne işe yarayacak?

   WhatsApp dünyanın en geniş kitlesine sahip mesajlaşma aracı Google Play Beta programı ile özelliğini test etmeye başladı. Spamların tamamen engellenmesini sağlayacak bu test sürecinde WhatsApp kullanıcıları kendilerine gelen mesajların orijinal olduğundan emin olacak.

   Bu özelliğin adı “WhatsApp iletildi özelliği” olacak. Bir kullanıcı size başka bir sohbetten mesaj iletirse “iletildi” ifadesi yer alacak. Bu ifade ile beraber mesajın size yazılmadığını ve farklı bir sohbetten size iletildiğini anlayabileceksiniz. Bu sayede spam mesajların zaman içerisinde tamamen kaybolması düşünülüyor. WhatsApp sadece spam mesajlarla uğraşmıyor yasaklı yazılımlara karşı da büyük bir savaş içerisinde.

   WhatsApp iletildi özelliği hakkındaki açıklama

   WhatsApp iletildi özelliği nasıl aktif edilir diye merak ediyorsanız işte WhatsApp tarafından yapılan açıklama;

   WhatsApp, bugünden itibaren, hangi mesajların size iletildiğini belirtecektir. Bu ek içerik, birebir ve grup sohbetlerini izlemeyi daha kolay hale getirecek. Ayrıca arkadaşlarınızın veya akrabalarınızın gönderdikleri mesajların orijinal olup olmadığını ya da başka birinden gelip gelmediğini belirlemenize yardımcı olacak. Bu yeni iletilen etiketini görmek için telefonunuzda en son desteklenen WhatsApp sürümüne sahip olmanız gerekmektedir.

   Ayrıca WhatsApp şüpheli bağlantı özelliği geliyor

   Whatsapp güvenlik ile alakalı ne kadar sorun varsa kaldırmak istiyor. WhatsApp şüpheli bağlantı özelliği üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Bu özellik şuanda Beta durumunda olsa da kısa süre içerisinde aktif edilecek.

   WhatsApp iletildi özelliği spama karşı savaşta ne kadar başarılı olacak hep birlikte göreceğiz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.