WhatsApp, Hesap Bilgilerini Facebook ile Paylaşacak. Bunu Nasıl Önleyebiliriz?

   Dünya genelinde kullanıcı sayısı 1 milyara ulaşan WhatsApp, geçtiğimiz günlerde kullanıcılarını endişelendirecek bir karar aldı.

   WhatsApp, Hesap Bilgilerini Facebook ile Paylaşacak. Bunu Nasıl Önleyebiliriz?

   Facebook tarafından satın alındıktan sonra büyük değişimlere uğrayan WhatsApp’ın geçtiğimiz günlerde açıkladığı karar kullanıcıları tarafından endişeyle karşılandı. WhatsApp’ın açıkladığı bu karara göre, kullanıcıların hesap bilgilerini Facebook ile paylaşacak. Bununla da kalmayıp bazı şirketlerin, WhatsApp kullanıcılarına ticari içerikli mesajlar atmasına izin verecek.

   Kurulduğu günden, Facebook’a satıldığı güne kadar izlediği politikalarla kullanıcılarının sevgisini toplayan WhatsApp, Facebook tarafından satın alındıktan sonra bir hayli değişti. Satın alınma işleminden sonra, WhatsApp’ın ücretsizlik ve reklamsızlık ilkeleri çok zarar gördü. Geçtiğimiz günlerde WhatsApp’ın reklam göstereceği haberini alıp hayal kırıklığına uğrayan kullanıcılar, bu sefer de WhatsApp’ın kendi bilgilerini Facebook ile paylaşacağını duyunca çok üzüldü.

   Hesap bilgilerimin paylaşılmasını nasıl önlerim?

   Bunların yanında WhatsApp’ın ayarlarından hesap bilgilerimizin paylaşılmasını engelleyebiliriz. Bunun için hem iOS hem de Android kullanıcıları Ayarlar->Hesap->Hesap Bilgilerimi Paylaş seçeneğini kaldırmanız yeterli olacak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.