WhatsApp Hayatımızı Kolaylaştırmaya Devam Ediyor

   Geçtiğimiz günlerde Facebook’un satın almış olduğu WhatsApp yeni güncellemeleri ile kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştırmaya devam ediyor. Anlık mesajlaşma piyasasında dev olan WhatsApp yeni güncellemeleri beğeni toplayacak gibi görünüyor.

   WhatsApp Hayatımızı Kolaylaştırmaya Devam Ediyor

   WhatsApp yeni güncellemesi şu anlık sadece Android’te beta uygulama üzerinden yapılabiliyor. Henüz daha duyulmayan bu güncelleme her alanda da aktif hale gelmedi.

   WhatsApp görüntülü arama özelliği

   İOS alanına henüz daha test olarak bile gelmeyen uygulama WhatsApp proje uzmanları tarafından geliştiriliyor. Kesin zaman verilmese de yakın zamanda resmi olarak İOS ve Android alanlarında WhatsApp üzerinden görüntülü arama aktif hale gelebilir.

   WhatsApp ’ın geliştirdiği bir diğer uygulamada geçtiğimiz günlerde geliştirilen sesli arama özelliğine ek olarak, sesli mesaj gönder özelliği. WhatsApp üzerinden aradığınız kullanıcıya ulaşmıyor ya da red cevabı alıyorsanız artık sesli mesaj gönder özelliği devreye girebiliyor.  Bunun dışında kişi karşı tarafı aramaya başladığında, yanıt alamıyorsa geri arama uyarısı ile tekrardan arama yapabilecek. WhatsApp geliştirdiği bu arama özellikleri ile sadece anlık mesajlaşma alanında değil sesli arama alanında da iddialı olduğunu göstermeye çalışıyor gibi. WhatsApp ’ın yapmış olduğu sesli arama özelliği ile ilgili güncellemeler operatörlerin gözünü şimdiden korkutmaya yetti.

   Yeni geliştirilen bir diğer özellik ise çoklu mesaj gönderme özelliği, kullanıcıların seçmiş olduğu mesaj birden fazla kullanıcıya gönderilebilecek. Çoklu gönderilecek ileti seçildiğinde ekranın üst kısmına sık kullanılan sohbetler geliyor, hemen altında ise son sohbetler yer alıyor. Böylece çoklu mesaj gönderimi bizler için kolaylaşmış oluyor. WhatsApp Android Beta uygulamasını güncellenerek 2.16.320 numaralı sürüme yükseltildi.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.