WhatsApp Bilgilerin Güvende Olduğunu Açıkladı

   WhatsApp kullanıcılarına güvenlik konusunda garanti veriyor.

   WhatsApp Bilgilerin Güvende Olduğunu Açıkladı

   WhatsApp güvenli mi?

   Çok sayıda insan Facebook’taki gizlilik ihlallerinin WhatsApp’ta da yaşanabileceğini iddia ediyor ve görünüşe göre firma da bu durumdan haberdar. WhatsApp web sitesinin ‘Sık Sorulan Sorular’ kısmına yeni bir madde eklerken, kullanıcılara veri ve iletişim bilgilerinin gizli kalacağı konusunda garanti verdi.

   Açıkçası bu yazı kimseyi şaşırtmadı çünkü hâli hazırdaki Facebook tartışmalabilgilerin güvende olduğunu açıkladırı bitince muhtemelen sıra WhatsApp’a da gelecekti.

   Kurucu isimden Facebook mesajı geldi

   Ek olarak, WhatsApp’ın kurucusu olan ve daha sonra 16 milyar dolara uygulamayı Facebook’a satan Brian Acton da Facebook protestocuları arasına katılmıştı. Acton, kendi Twitter hesabı üzerinde geçtiğimiz ay #deletefacebook etiketini paylaşarak Facebook hesabını sildiğini açıklamıştı. Muhtemelen bu durumun endişe yaratacağını düşünen WhatsApp da açıklama yoluna gitti.

   Kısacası, şimdilik WhatsApp kendi uygulamasının güvenli olduğunu iddia ediyor fakat yine de daha önce Facebook konusunda yanılgıya düşen insanlar endişeli durumda. Bakalım ilerleyen günlerde neler olacak?

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.