Vine Nasıl Hacklendi?

   En çok kullanılan ama son zamanlarda, diğer uygulamaların gündeme gelmesi ile birlikte düşüş sağlayan Vine’da karşılaşılan pürüz, herkesi şaşırttı.

   Vine Nasıl Hacklendi?

   Kuşkusuz ki hepimiz günlük hayatımızda, video hali mevcut olan uygulamaları kullanmışızdır. Bu bakımdan dolayı da bu haber aslında tam sizlere göre bir haber diyebiliriz. Aslında Snapchat’in olmadığı zamanlarda, herkesin de kullandığı bu güzel uygulama, şimdilerde biraz olsun statüsünü düşürmüştü ama yine de herkes kullanıyordu da diyebiliriz. Ama ufak bir pürüz ile karşılaşıldı ve hacklendi ki bahsettiğimiz uygulama: Vine.

   Vine’da ki pürüz nedir?

   Vine herkesin videolar ile belirli şeyler çektiği ve bunu herkesle paylaştığı geniş bir uygulama ama bu uygulamada ufak bir açık yakalandığı konuşuluyor. Bildiğimiz üzere 2012 yılında hayatımıza 6 saniye kuralı ile girdi. 6 saniyelik videolar ile hayatımızın ortasına oturdu da diyebiliriz. Bu bakımdan dolayı da hayli ilgimizi çekmişti ama artık eskisi kadar gündemde değil. Geçtiğimiz günler arasında Avinash adlı Hindistan’da yaşayan bir güvenlik araştırmacısı Vine’ın kaynak kodlarına tamamen erişimi sağlanan bir açık bulundu. Bazı açıkları gizleme yoluna girmiş olsa bile, Twitter’dan bu açıklar için belirli bir miktarda para aldığı duyuldu. Aynı zamanda şimdiden Twitter’da yaklaşık olarak 19 tane güvenlik ile ilgili açık bulunduğu söylendi.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.