Vine Artık Vine Camera Olacak!

   Pek çok kişiyi fenomen yapan uygulama olan Vine’ın kısa bir süre içerisinde kapatılacağı Vine’ın sahibi olan Twitter tarafından açıklanmıştı. Gelen tepkiler üzerine Twitter geri adım attı!

   Vine Artık Vine Camera Olacak!

   Twitter’ın kısa bir süre önce kapatacağını duyurduğu sosyal medya platformu olan Vine 2013 yılında kullanıma sunulmuştu. Kısa süre içerisinde çok sevilen ve bu platformda pek çok popüler insanın tanınmasına imkân tanıyan Vine Twitter’ın kararıyla kapatılıyordu.

   Vine Camera ile çekilen videolar Vine’da olduğu gibi kaydedilmeyecek

   Twitter’ın bu kararını açıklamasının ardından iki ay geçti ve kullanıcılar Twitter’ın Vine’ı kapatma kararını tepkiyle karşıladı. Giderek artan bu tepkilerin ardından Twitter Vine’ı kapatma kararında geri adım attı. Twitter’ın son açıklamasına göre Vine kapatılmayacak ancak adı Vine Camera olacak. Vine’ın 6 saniyelik kısa video formatı Vine Camera’da devam edecek. Vine Camera ile çekilen videolar Vine’da olduğu gibi kaydedilmeyecek. Kullanıcılar bu içerikleri telefonlara kaydedebilecek veya Twitter üzerinden paylaşabilecekler.

   Bir başka ifadeyle Vine artık uygulama mağazalarında sıklıkla karşılaştırdığımız kamera uygulamalarına oldukça benziyor. Her ne kadar Vine artık hayatımızdan çıksa da Vine’ın kendine özgü video formatının Vine Camera’da yaşayacak olması Vine hayranları tarafından olumlu karşılandı.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.