Venezuela’da Yeni Kripto Borsalarına Sertifika Veriliyor

   Geçtiğimiz aylarda kendi kripto para birimini çıkaran ülkede atılımlar devam ediyor.

   Venezuela’da Yeni Kripto Borsalarına Sertifika Veriliyor

   Bilindiği gibi bir süre önce Venezuela kendi kripto parasını piyasaya sürmüş, petrol alışverişine böyle bir yöntem getirmişti. Şimdi ise Venezuela Başbakanı Nicolas Maduro yeni bir açıklamaya imza attı ve bu para birimi Petro’nun ön satışlarının sona ereceğini açıkladı.

   Yeni sertifikalar verildi

   Maduro’ya göre Petro’nun değeri şu anda 3 milyar doların üzerine yükseldi. Aynı zamanda devlet başkanı tarafından 16 yeni kripto para platformuna da sertifika sağlandı ve Maduro bu borsa platformlarının yakında yeni kripto paralarını listeye alacağını umut ediyor.

   Venezuela gazetelerine göre şu anda hükumet tarafından desteklenen kripto paraları uluslararası pazarda Petro işlemlerinin yapılmasını sağlayacak, işleri kolaylaştıracak. Maduro’nun da amacı bunun en kısa sürede gerçekleşmesiydi.

   Caracas’ta Venezuela Power Expo 2018 isimli bir fuarda devlet başkanı Maduro bir konuşma yaptı ve 16 kripto borsasına sertifika verilmesinin Petro’ya olan güveni ifade ettiğini, bu paranın hacminin artacağını dile getirdi.

   Sertifika alan kripto para platformları belli oldu

   Bu 16 kripto borsa platformunun arasında ise Criptoexchainge, Criptocapital, Asesoria Financiaera CA, Italcambio, Amberes Coin, Cave Blockchainge, Valoratta Casa de Bolsa, Coinsecureve, Critaechainge, Criptolago, Criptoventraige, Criptoactivo Menets, Criptoactivo Bancar, Criptomundo Casa de Intercambio, Inversiones Financieras ve Criptoactivo Criptoes yer alıyor. Listeyle ilgili şimdilik başka bir ayrıntı ise paylaşılmadı.

   Bilindiği gibi Venezuela şu sıralar Petro’ya büyük yatırım yapıyor ve kripto para sektöründe yerini sağlamlaştırmak istiyor. İlerleyen aylarda muhtemelen benzer atılımları daha sık göreceğiz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.