Ve iOS 10.1 Public Beta Geldi

   Apple tarafından geçtiğimiz günlerde yayınlanan iOS 10.1 geliştirici sürümü sonrasında halka açık iOS 10.1 Public Beta da yayına alındı. İşte yeni versiyon ile ilgili detaylar.

   Ve iOS 10.1 Public Beta Geldi

   iOS 10.1 Public Beta geçtiğimiz günlerde yapılan son duyuru ile birlikte beklenmeye başlanırken, Apple’dan beklenen haber geldi. Apple tarafından yapılan son duyuru ile birlikte iOS 10.1 Public Beta’nın kullanılabilir durumda olduğu açıklandı. Bu bakımdan yeni versiyonu denemek isteyen ve beta kaydı bulunan kullanıcılar iOS 10.1 Public Beta için güncelleme alabilecek.

   Güncellemeler hızlandı

   Artan rekabet güncellemelerin hızlarına da yansırken, iOS 10.1 Public Beta için kısa süre içerisinde çalışmaların tamamlayan Apple, yayınlama noktasında da gecikme yaşanmadı. Bu bakımdan ilk betanın geliştiricilerin ardından topluma açık bir şekilde de yayınlanması, işletim sistemi için oldukça önemli. Üstelik normal beta sürümlerinde kullanıcı kaydı şartı aranmadığından dolayı bu son güncelleme isteyen herkes tarafından denenebilir fakat unutulmaması gereken en önemli nokta bu sürümün çeşitli hatalar içerebileceği.

   iOS 10.1 Public Beta’da neler var?

   iOS 10.1 Public Beta için gelen bilgilerde yeni bir çekim modunun telefonlara eklendiği açıklandı. Buna göre artık telefonlarda portre modunda çekimler yapılabilecek. iOS 10.1 Public Beta’yı almak isteyen kişilerin ilk olarak Apple Beta Software Programı’nı yüklemesi ve ardından yükleme işlemlerini başlatması gerekiyor.

   iOS 10.1 Public Beta hangi cihazlara geldi?

   iOS 10.1 Public Beta güncellemesi; iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Air, iPad Air 2, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad mini, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro ve iPod touch 5 modellerinde yüklenebilir durumda.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.