Ukrayna’da Sahte Kripto Para Sitelerine Baskın!

   Ukrayna’nın siber polisleri sahte kripto para işi yapan platformları suç üstü yakaladı.

   Ukrayna’da Sahte Kripto Para Sitelerine Baskın!

   Kripto para teknolojisi dünyada giderek yaygınlaşırken, bunda en büyük pay Bitcoin ile diğer altcoinlere ait. Fakat bu durum beraberinde çeşitli tehlikeleri de getirirken, sektörde çok sayıda dolandırıcı grup ve platform da mevcut. Ukrayna’da benzer amaçlı sahte siteler açıldı ve site sahipleri siber polisler tarafından yakalandılar.

   Siber polislerden kripto para baskını

   Kripto para dönüşümü yaptıklarını iddia eden bu sahte online borsacılar ulusal polis teşkilatı tarafından yakalanırken, vatandaşları aldattıkları ve ellerindeki kripto parayı aldıkları tespit edildi.

   Ukrayna polisi tarafından yapılan basın açıklamasına göre bu dolandırıcı grup birden fazla kişi tarafından oluşturulmuştu ve programlama konusunda oldukça bilgiliydiler. Kendi CMS sistemlerini kuran ve web sitelerinin içeriklerini yöneten grup bir süredir insanları aldatıyor, hatta pozitif kullanıcı yorumları varmış gibi gösteriyorlardı.

   Polis bu konuda hummalı bir çalışma yürütürken, şimdiye kadar 6’nın üzerinde sahte web sitesini yakaladı ve bunlar kısa sürede kapatıldı. Kapatılan web sitelerden birinin daha sonra pornografik içerik üreten bir siteye yönlendirildiği dikkat çekti. Ayrıca ülkenin güvenlik güçleri benzer sitelerin hâlâ varlığını koruduğunu ve bunların da keşfedileceğini dile getirdi. Ukrayna polisi vatandaşlardan sahte kripto para sitelerini kendilerine ihbar etmesini istiyor.

   Ülkemizde de aynı durumları yaşamamak için kripto para alışverişi, takası yaparken dikkatli olmanızı öneriyoruz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.