Ucuz iPhone 6.1 İnç Ekran ile Piyasaya Sürülecek

   Yeni model ucuz iPhone büyük ekranla fakat kısıtlı özelliklerle gelecek.

   Ucuz iPhone 6.1 İnç Ekran ile Piyasaya Sürülecek

   Daha önce Apple’ın 2018 model iPhone 9 modellerinin 6.1 inç LCD ekranla gelebileceği söylenmişti fakat şimdi daha fazlasını öğreniyoruz. İddialara göre yeni telefonun bir modelinde 3D Touch olmama ihtimali var. Bu gerçekleşirse Apple iPhone SE’den beri ilk defa içinde 3D Touch olmayan bir telefon çıkarmış olacak.

   Ucuz iPhone’da ekran büyüyor, LED’e dönülüyor

   Ünlü analist Ming-Chi Kuo bu bilgileri açıklarken, aynı zamanda 6.1 inçlik ucuz iPhone 9 modelinde çelik yerine alüminyum kasa kullanılacağını, LCD bir ekran tercih edileceğini ve tek lensli arka kamera olacağını dile getirdi. Apple ilk defa geçtiğimiz sene iPhone X’te OLED ekran kullanmıştı.

   Teknik özellikler bakımından ise bu yeni cihaz iPhone X yerine daha çok iPhone 8’e benzeyecek, standart bir batarya ile çıkış yapacak.

   6.1 inçlik ucuz iPhone telefonda 3GB RAM olacağı konuşulurken, fiyatı ise analist Ming-Chi Kuo’ya göre 700-800 dolar civarında olacak ve giriş seviyesi iPhone olarak adlandırılacak.

   Çerçevesiz ekranla çıkacak olan bu ucuz iPhone modeli şimdilik söylenti aşamasında fakat ilerleyen aylarda resmi doğrulama gelebilir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.