Uçak Modu Nasıl Kullanılır?

   Telefonlarımızda gördüğümüz uçak modunun sadece uçaklarda kullanıldığını düşünmüyordunuz herhalde, peki uçak modu başka neler için kullanılır?

   Uçak Modu Nasıl Kullanılır?

   Telefonlarımızda çoğu zaman yer alan şeyleri kullanmayı bilmiyoruz. Bunların en başında kesinlikle uçak modunun geldiğini düşünüyorum. Uçak modu ne işe yarar diye soracak olursak, uçaklarda kullanılır diyebilecek birçok kişi çıkar. Uçak modu sadece bunun için mi kullanılır, başka kıstası yok mudur? Elbette vardır, pekâlâ nelerdir bunlara bakacağız.

   Ağ sorunlarını giderme

   Bizler bir sorun olduğu zaman telefonları açıp kapatıyoruz. Ama bunun dışında çoğu zaman bu durum işe yarıyor veya yaramıyor. Uçak modu tam olarak bu noktada bize yardımcı oluyor. Çeşitli ağ sorunlarını gidermede kullanılıyor. Bir nevi yeniden başlatma olayı gibi algılayabilirsiniz.

   Karşı tarafa mesajları okuduğunuzu göstermemek

   Her zaman iyi günümüzde olmayabiliriz. Bu bakımdandır ki; bizler mesajların okunup okunmadığını karşı tarafa belli etmek istemeyiz. Uçak modu da bizlere bunu sağlamak için geliştirilmiş bir seçenektir. Ama bu son durumda oluşan ortam, sizin de mesajlarınızın okunup okunmadığını göstermez.

   Çocuklara yönelik uçak modu

   Çocuklarımız ağlayınca veya sıkılınca ellerine telefonları veririz genellikle. Ama yaramaz çocuklar bunu pek de iyi kullanmazlar ve her zaman sıkıntı yaratacak bir durum ile karşı karşıya bırakırlar bizi. Bu bakımdan çocuklara telefonu vermeden önce uçak modu kullanılabilir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.