Twitter’da Ekonomik Çöküş Sürüyor

   Özellikle son dönemlerde satılacağı yönünde haberleriyle gündeme gelen Twitter satış işlemleri gerçekleşmediği gibi ekonomik anlamda çıkılmaz bir durumun içerisine giriyor.

   Twitter’da Ekonomik Çöküş Sürüyor

   Konu ile ilgili yapılan açıklamalarda Twitter’ın satış işlemlerinin beklenenden daha kötü durumda olduğu ve pek çok firmanın da teklifini geri çektiği belirtildi.

   Satışlar iptal oldu!

   Satış işlemlerinin iptal olması ile birlikte ekonomik durumu toparlamak isteyen Twitter yönetimi çözümü işten çıkarmalarda buldu.

   Pek çok çalışanın işine son verileceği ve küçültme politikasının izleneceği belirtilirken bu kapsamda 2015 yılının Ekim ayında yapılan işten çıkarmanın ardından 2016 yılında da yeni bir işten çıkarma gerçekleştirilecek.

   336 Kişi işten çıkarılmıştı!

   Toplamda 4100 gibi bir çalışan sayısı bulunan Twitter 2015 yılının Ekim ayında yapılan işten çıkarma ile birlikte 336 kişinin işine son vermişti. 2016 yılında ise kalan işçilerin 300’ü daha işten çıkartılacak. Bu bakımdan iş gücünün yüzde 8’ine denk gelen bir kesimin Twitter yönetimi tarafından işine son verilecek.

   Son dönemlerde sosyal medya sitelerinin artması ve Snapchat ve Instagram gibi pek çok sosyal Ağın Twitter’ın önüne geçerek daha yüksek gelire ulaşması Twitter’ın giderek hisse değerlerinin düşmesine sebep olmuştu.

   Bu bakımdan Twitter’ın alacağı önlemler şu an için sadece geçici bir çözüm olacak. Satış işlemleri için şu anda Facebook tek seçenek olurken iki markanın ortak bir paydada buluşması halinde Twitter da ekonomik anlamda rahatlayabilecek.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.