Twitter’da Artık Herkes Mavi Rozet Alabilecek

   Sosyal medya uygulamalarında genel olarak ünlü kişiler için olan mavi rozet, Twitter’da herkes tarafından kullanılabilecek.

   Twitter’da Artık Herkes Mavi Rozet Alabilecek

   Sosyal medyada en çok kullanılan uygulamalardan biri olan Twitter güncellemelere ve kendisini yenilemeye devam ediyor. Son güncellemesi ile birçok kullanıcısını sevindireceğe benziyor.

   Mavi rozete bundan sonra herkes sahip olabilecek

   Bir zamanlar sadece ünlülerde ve tanınmış sayfalarda bulunan mavi rozete bundan sonra herkes sahip olabilecek. Bunun için ise çokta bir şeye gerek duyulmuyor.

   Çokça takip edilen kişilere diğer kullanıcıların da ulaşılması hedefleniyor. Mavi rozeti alabilmek için ise hesabınızdaki bilgilerin onaylanmış olması gerekiyor.

   Bu bilgiler ise telefon numaranız, e-posta adresiniz, doğum gününüz, kişisel bilgileriniz, profil fotoğrafınız ve paylaştığınız tweetlerin gizli olmaması gerekiyor.

   Bu yeni özelliğin kısa bir süre içinde yayılması bekleniyor. Tüm kullanıcıların da bu özelliği kullanacağı tahmin ediliyor.

   Artık herkes onaylanmış bir hesaba sahip olabilecek. Mavi rozet özelliği ile Twitter’ın diğer sosyal medya uygulamalarının bir adım daha önüne geçebileceği düşünülüyor.

   Ardından diğer uygulamalarından bu özelliği taklit edebileceği düşünülüyor.

   Zaten Facebook’da da buna benzer bir uygulama şu an mevcut. Bu tik genel olarak ünlü kişilerin sayfalarının onaylanması için kullanılıyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.