Twitter’da 140 Karakter Sınırı Kalkıyor mu? İşte Son Gelişmeler!

   Twitter uzun zamandan beri 140 karakter tartışmaları ile konuşulurken, yeni bir düzenlemeye gidileceği açıklandı.

   Twitter’da 140 Karakter Sınırı Kalkıyor mu? İşte Son Gelişmeler!

   Twitter’ın ilk çıktığı günden itibaren mesajlara 140 karakter sınırını kaldırmaması, pek çok kullanıcı için eleştiri alan noktalardan birisi olmuştu. Bugüne kadar pek çok tartışma yapılmasına karşın Twitter yönetimi tarafından bu konuda herhangi bir düzenlemeye gidilmeyeceği ve 140 karakter sınırının kalacağı açıklanmıştı.

   Fakat gelen son bilgilerde bu sınırda bazı istisnaların olacağı açıklandı.

   Düzenleme geliyor!

   Twitter için yapılacak yeni düzenleme ile birlikte artık 140 karakter konusunda daha esnek bir durum yaşanacak. Öyle ki kullanıcıların sadece yazdığı mesajlar sınırlamaya dahil edilecek.

   Mesajlar dışındaki fotoğraf, video, etiket, hashtag, Retweet gibi durumlar 140 karakter sınırlama içerisinde dahil edilmeyecek. Bu bakımdan 140 karakter sınırlaması kaldırılmamış olsa da sınırlama konusunda ciddi bir iyileştirme yapılmış durumda.

   Kullanıcıları sevindiren gelişme

   Özellikle kurumsal firma ya da haber siteleri için 140 karakterlik sınırlama ciddi bir sorun yaratırken, paylaşılan bağlantıların sınıra dahil edilmeyecek olması paylaşımların daha kolay bir şekilde yapılmasını sağlayacak.

   Bu konuda Twitter tarafından tarih bilgisi de verilirken, yeni özelliklerin 19 Eylül itibari ile etkin olacağı belirtildi.

   19 Eylül’de Twitter değişecek

   19 Eylül tarihi itibari ile mobil güncellemeleri alacak veya masaüstü versiyonları kullanacak kişiler bu düzenlemeler doğrultusunda sosyal ağı kullanmaya başlayabilecek.

   Esnetildi!

   Alınan bu karar 140 karakterde rakamsal olarak bir değişiklik yapmasa da aslında ciddi bir esneklik getirdi. Bu bakımdan Twitter’da klasik haline gelen bir özelliğin de çağa ayak uydurduğu ve kullanıcı taleplerine karşı yenil düştüğü söylenebilir.

   Önümüzdeki günlerde aktif olacak bu özelikle sonrasında Twitter kullanım oranlarının nasıl değişeceği de görülebilecek.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.