Twitter ve Facebook Hesabım’a Kimler Giriş Yapıyor?

   Günümüzde hayatımızın önemli bir yerini ayırdığımız Facebook ve Twitter artık banka hesaplarımız gibi özel hesaplarımız haline geldi.

   Twitter ve Facebook Hesabım’a Kimler Giriş Yapıyor?

   Günlük konuşmalar, iş konuşmaları gibi her görüşmemizi yazılı bir şekilde Facebook ve Twitter üzerinden yapıyoruz. Peki bu kişisel ağlarımızın şifresinin öğrenildiğini başkalarının girdiğini nereden anlayacağız?

   Twitter günümüzde yapmış olduğu güncellemeler sayesinde anlık durum paylaşma özelliğinin yanı sıra fotoğraf, GIF, video paylaştığımız bir platform haline geldi. Bunun yanı sıra takipçilerimizle özel olarak direct message özelliği ile de konuşabiliyoruz.

   Tıpkı diğer sosyal ağlarda olduğu gibi Twitter hesabımızın da başkası tarafından kullanılmasını istemeyiz. Peki Twitter hesabımıza başkalarının girip girmediğini nasıl anlayacağız?

   Twitter hesabımıza giriş yaptıktan sonra ayarlar kısmına ardından Twitter verilerinin yolunu takip edin kısmına tıklıyoruz. Bu kısımda sizden Twitter hesabınızın şifresi istenecek giriş yaptıktan sonra Twitter hesabınızla ilişkili tüm cihazları ve izin verdiğiniz üçüncü parti araçları görüyor olacaksınız.

   Hesabınıza bir başkasının girip girmediğini anlamak için Twitter.com ibaresini arayınız.

   Facebook hesabıma başkası giriyor mu?

   Facebook hesabınız sizin için çok daha özel biliyoruz. Sadece fotoğraf, video ve anlık güncellemeler yapmakla kalmıyor. Kendinize ait klasörler yapıp fotoğraflarını arşivliyor gerek özel özel yaşamınızla gerek ise iş hayatınızla ilgili mesajlaşmalar yapıyorsunuz.

   Facebook şifrenizin bir başkası tarafından bilindiğini öğrenmek için ise, Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra ayarlar ve güvenlik kısmına tıklıyorsunuz.

   Buradan düzenle kısmına tıkladığınızda ise hesabınıza giriş yapan tüm oturumları göreceksiniz.

   Eğer sizin açtığınız oturumlar dışında aksi bir durum var ise tüm etkinliği sonlandır kısmından Facebook hesabınızda aktif olan tüm oturumları kapatabilir veya oturumları tek tek sonlandırabilirsiniz.

   Eğer başkalarının giriş yaptığından artık eminseniz izler için en güzel tavsiyemiz şifrenizi acil bir şekilde değiştirmeniz ve kimse ile paylaşmamanız.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.