Twitter, Markalar İçin Özel Sticker Satmaya Başladı

   Sosyal paylaşım sitesi Twitter, geçtiğimiz aylarda kullanıma sunduğu stickerları ünlü markaların reklamlarını yapmak amacıyla da kullanmaya başladı.

   Twitter, Markalar İçin Özel Sticker Satmaya Başladı

   Ünlü sosyal paylaşım sitesi Twitter, geçtiğimiz Haziran ayında kullanıcıları için stickerlar geliştirmişti. Twitter kullanıcıları bu stickerları fotoğraflarının üzerinde kullanabiliyordu.

   Ayrıca tag vermeye de yarayan bu stickerlar, Twitter tarafından ünlü markalar için özelleştirilerek hizmete sunuldu. İlk olarak kullanıcı odaklı geliştirilen stickerlar artık ünlü markalar için reklam aracı olarak da kullanılabilmekte.

   Milyonlarca kişi kullanıyor

   Twitter’ın yaptığı açıklamaya göre ilk olarak Haziran ayında kullanıma açılan stickerlar artık milyonlarca Twitter kullanıcısı tarafından tercih edilmekte.

   Stickerların bu denli rağbet görmesi ünlü markaların iştahını kabartmış olacak ki başta sadece kullanıcı odaklı olarak kullanılan stickerlar artık özelleştirilerek marka reklamları haline getirildi.

   Sticker kullanan ilk marka Pepsi

   Sosyal paylaşım sitesi Twitter’ın stickerlar için anlaştığı ilk marka Pepsi. Twitter, Pepsi ile yapmış olduğu anlaşmaya bağlı olarak 50 özel Pepsi stickerı düzenleyerek 10 farklı ülkede hizmete sundu.

   Ucuz maliyeti ve ulaşabildiği geniş kitle sayesinde Twitter stickerları daha birçok ünlü marka tarafından reklam amacıyla kullanılacağa benziyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.