Twitter Hisseleri Giderek Düşüyor

   Twitter’ın satılacağı ile ilgili söylentiler ile değeri artarken son dönemlerde satın alma söylentilerinin azalması hisselerin düşmesine neden oldu.

   Twitter Hisseleri Giderek Düşüyor

   Sosyal medya siteleri öncülerinden olan Twitter piyasaya sunulduğu ilk günlerinden oldukça uzak. Twitter’ın şu anda ekonomik açıdan zor bir süreçten geçtiği herkes tarafından bilinirken özellikle yönetim kurulu tarafından yapılan açıklamalarda gelen tekliflerin değerlendirilmesi ve bu yönde bir kararın alındığı ifade edildi.

   Bu açıdan Twitter’ın satışıyla ilgili yönetim kurulu tarafından kesin bir karar alınsa da tekliflerin yeterli olmadığı ya da anlaşma sağlanamadığı da konuşulan konular arasında.

   Hisseler düşüyor

   Özellikle satın alma söylentilerinin son dönemlerde azalması Twitter’ın hisse değerlerine ciddi bir etki yaptı. Konuyla ilgi paylaşılan bilgilerde söylentilerin azalmasının Twitter hisselerini ciddi etkilediği ve şu anda ciddi bir düşüş yaşandığı belirtildi.

   Alıcılar vazgeçiyor mu?

   Disney, Google gibi Pek çok markanın satın almak için teklif sunduğu öğrenilse de bu konuda henüz gelişme yaşanmış durumda.

   Şu anda tekliflerin yapıldığı bilense de Twitter ile diğer markalar arasında görüşmeler sürdürülüyor. Twitter’ın satışına kesin gözüyle bakılsa da şu an için uygun bir ortamın oluşmaması nedeniyle satış kararının açıklanmıyor. Bu açıdan önümüzdeki günlerde görüşmelerin tekrarlanması ve pürüzlerin giderilmesi bekleniyor.

   Twitter’ın satın alınmasında ki önemli etkenlerden bir tanesi de sürekli düşen değer. Satın alma işlemleri yapılmadığı takdirde Twitter’ın hisse değeri çok daha düşecek ve bu nedenle hisseleri elinde bulunduran kişiler ciddi bir zarar edecek.

   Böyle bir zararın göze alınması bekleyemediğinden dolayı önümüzdeki günlerde Twitter’ın satışına kesin gözüyle bakılıyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.