Twitter Haberler İçin Yeni Zaman Tüneli Özelliği

   Sosyal medya devi platform Twitter, yeni zaman tüneli özelliğiyle Facebook’un ayak izlerini takip ettiğini gösteriyor.

   Twitter Haberler İçin Yeni Zaman Tüneli Özelliği

   Mikro blog sitesi Twitter, bilindiği gibi son dönemlerde daha farklı bir yol haritası izliyor. Jack Dorsey tarafından kurulan platform günümüzde daha çok bir haber merkezi işlevi görürken, pek çok kişi ve kurum da Twitter’ı bu amaçla kullanıyor. Şimdi ise Twitter yeni özelliğini tanıtırken, artık zaman tünelinde belli gruptaki çoklu tweetlerin bağlantısı aynı haber hikâyelerine yönleniyor.

   Twitter haberler bağlantısı ekleniyor

   Twitter haberler bağlantısı zaman tünelinize aktarılacak ve Twitter bunu küçük bir önizleme şeklinde gösterecek. Aynı zamanda bağlantıyı paylaşan insanları da tweetleriyle grup hâlinde görebileceksiniz.

   Bu özellik Facebook’un haber beslemesini düzenli tutmak için kullandığı metoda benziyor diyebiliriz.

   Twitter yaptığı bu son haber merkezli değişiklikle şüphesiz belli bir kullanıcı kitlesinin daha çok ilgisini çekecek, daha haber odaklı bir platform hâline gelecek.

   Her 3 platformda da sunuldu

   Link gruplama özelliği şu anda iOS, Android ve web platformlarının tamamındaki Twitter kullanıcılarına sunulmuş durumda. Dolayısıyla eğer henüz özelliği göremediyseniz, çok fazla beklemeyeceğinizi ve en yakın zamanda zaman tünelinize düşeceğini söyleyebiliriz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.