Tumblr Neden App Store’dan Kaldırıldı?

   App Store üzerinden kaldırılan Tumblr uygulamasının tekrar yayınlanması için çalışmalar yürüten ekip açıklama yaptı.

   Tumblr Neden App Store’dan Kaldırıldı?

   Geçtiğimiz günlerde App Store üzerinden kaldırılan Tumblr, pek çok kişide şaşkınlık yaratmıştı. Dünya üzerinde epey popüler olan ve geniş bir kitle tarafından kullanılan uygulama, ani bir kararla dijital mağazadan silindi.

   Hal böyle olunca pek çok kişinin aklında çeşitli soru işaretleri oluştu. Şimdiye dek ne Tumblr geliştirici cephesinden ne de Apple tarafından konuyla ilgili bir bilgi paylaşımı yapılmadı.

   Ancak ortaya çıkan yeni bilgiler ve yapılan araştırmalar, görünüşe bakılırsa sonuç verdi. Konuyla ilgili çalışma içerisine giren CNET, nihayet Tumblr cephesinden bilgi akışı almayı sağladı.

   Tumblr uygulamasının App Store’dan kaldırılma nedeni

   Ortaya çıkan bilgilere göre Tumblr’ın App Store üzerinden aniden kaldırılmasının nedeni ne yazık ki çocuk pornosu içermesinden kaynaklanıyor.

   İçerik dahilinde tespit edilen bu durum, yasaları ve topluluk kurallarını ihlal ediyor.

   Bu açıdan ani bir kararla uygulamanın kaldırılmasına şahit olduk. Nitekim birkaç gündür uygulamayı App Store üzerinde göremeyen kullanıcılar, bu duruma sebep olan faktörü epey merak ediyordu.

   Konu hakkında açıklama yapan Tumblr yönetimi, bu tarz bir duruma sıfır tolerans gösterdiklerini ve konuyla ilgili çalışma içerisinde olduklarını dile getirdi.

   Rutin denetimler esnasında filtreleme sistemini aşan illegal bir içerik bulunduğuna değinen yönetim, içeriğin anında kaldırıldığını açıkladı.

   Uygulamanın tekrar App Store üzerinden yayınlanması için çalışmalar yürüten ekip, resmi merciler ile iş birliği içerisinde. Konuyla ilgili önemli adımların atıldığına dikkat çekiliyor.

   Tumblr uygulaması tekrar yayınlanacak mı?

   Aslında bu duruma benzer bir olay Telegram cephesinde de yaşanmıştı. Uygulamanın kuralları ihlal eden bir içeriğe sahip olması anlaşıldığı anda dijital mağaza üzerinden kaldırıldığına şahit olduk.

   Şimdilerde benzer sorunu yaşamakta olan Tumblr, uygulamanın yayınlanabilmesi için elinden geleni yapacaktır. Yoksa uygulama kullanımına ilişkin büyük bir kayıp yaşanabilir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.