Tim Sweeney: “Konsollar Birkaç Yılda Bir Yenilenmeli” dedi

   Oyun sektörünün ünlü ismi, yapımcı Sweeney, konsolların her birkaç senede bir yenilenmesi gerektiğini savundu.

   Tim Sweeney: “Konsollar Birkaç Yılda Bir Yenilenmeli” dedi

   Epic Games’in kurucusu ve CEO’su, aynı zamanda Unreal teknolojisinin ardındaki isim Tim Sweeney, bugün oyun sektörünün en çok tanınan simalarından birisi. Kendisi uzun yıllardır oyun yapımındayken, haliyle sektöre dair önemli fikirleri de var ve neyse ki, bunları kamuoyuyla paylaşmaktan çekinmiyor.

   Tim Sweeney, Gamescom’da konuştu

   Bu yılki Gamescom 2017 fuarında röportaj veren Tim Sweeney, Nintendo Switch, Xbox One X gibi yeni nesil konsolların yanı sıra, VR ve AR teknolojilerinden de bahsetti. Sweeney, Microsoft’un çalışmalarını takdir ederken Xbox One X’ten de memnun olduğunu dile getirdi ve şu sözleri kullandı;

   ‘Donanım ve özellikle grafik performansı gerçekten de harika. Xbox One X, oyunlar için büyük bir adım olacak ve bu oyunları yüksek teknolojili grafiklerle fotoğraf gerçekliğine yaklaştıracak. Bu cihazda daha iyi grafikler üretme imkânımız var ve konsolların 7 senede bir çıkarılması yerine, bu şekilde geliştirilmesinden gayet mutluyum’.

   Nintendo Switch’ten de bahsetti

   Tim Sweeney, konsol dünyasının yeni cihazı Nintendo Switch’ten de bahsederken, bu cihazın performansından gayet memnun olduğunu ve Zelda gibi oyunlarla iyi iş çıkardığını dile getirdi.

   Ünlü yapımcı, Nintendo’nun sektöre daha farklı ve yaratıcı bir bakış açısı getirdiğini söyledi.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.