Tim Cook: Kahve İçeceğinize iPhone X Alın

   iPhone X fiyatına gelen eleştirilere Tim Cook ilginç bir yanıt verdi.

   Tim Cook: Kahve İçeceğinize iPhone X Alın

   Amerika’da dahi 64GB sürümü 999 dolar, 256GB sürümü 1149 dolar olan Apple iPhone X’in yüksek satış rakamları uzun süredir eleştiri konusu olurken, ülkemizde ise haliyle bu rakamlar katlanarak artıyor. Cihaz dün çıkış etkinliğini yaparken, Apple CEO’su Tim Cook da Apple Store’u ziyaret ederek katılım gösterdi ve bir dizi ilginç açıklamalar yaptı.

   Ucuz kahve için, iPhone X alın

   Tim Cook, iPhone X’in ayda 33 dolar ödenerek satın alınabildiğini söylerken, önerisi ise lüks kahve dükkanları yerine daha ucuz kahve içmek oldu. Ayrıca iPhone X alanların eski cihazlarını vererek 350 dolara kadar indirim alabileceğinin de üstünü çizdi.

   Telefonun 10. çıkış yılı modelinin etkinliği için Tim Cook, Palo Alto’daki Apple Store mağazasını ziyaret etti. Steve Jobs’un 2011 yılındaki ölümünün ardından Apple’ın başına CEO olarak Tim Cook geçerken, altı yıldır firmayı başarıyla yönetiyor. O tarihten iki yıl önce de Steve Jobs karaciğer nakli sebebiyle geçici ara verince, Cook’un adı ‘geçici yönetici’ olarak geçmişti.

   Tim Cook’un önerisi

   Yani olayı özetlemek gerekirse, Tim Cook kısaca ‘Apple iPhone X bütçenizi aşıyorsa, sadece kafein bağımlılığınız dan vazgeçip günlük Starbucks ziyaretlerinizi azaltabilir ve telefona sahip olabilirsiniz’ demek istiyor.

   Ne dersiniz, iPhone X’e bütçe ayırmak için mantıklı bir öneri mi?

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.