Telefonundaki Bu Özelliği Kaç Kişi Biliyor

   Son yıllarda yaygınlaşan resim çekme merakı hemen herkeste bulunmakta. Peki bu özelliği kaç kişi biliyor?

   Telefonundaki Bu Özelliği Kaç Kişi Biliyor

   Telefonunuzdaki bu özelliği belki birçoğunuz bilmiyor belki de kullanmıyor. Fakat günlük hayatımızda telefonumuzda en çok kullandığımız özellik ise kamerası olacaktır. O kadar çok kullanılıyor ki artık telefon üreticileri özellikle kameraya da dikkat ederek üretim yapıyor.

   Telefonlarda resim çekimi

   Telefonlarda resim çekimi yapılırken genelde kimse ayarları ile uğraşmaz veya kamera özelliklerini kurcalamaz. Ama bu kameralara birçok ekstra özellik eklenmiş durumda. Çoklu çekim, siyah beyaz, HDR, hareket halinde resim çekme ve Panorama çekimleri bunlara dahil özellikler iken daha saymadığımız özellikleri de mevcut.

   Biz ise size başında belirttiğimiz özelliğin HDR olduğunu ve bunun üzerinde duracağımızı belirtmek istiyoruz. HDR özelliği kameranız ile daha net ve zengin tonlarda resimler çekebilme olanağı sağlıyor. Bu özellik bazı telefonlarda hemen resim çekme tuşunun yanında yer alıyor. Mod olarak belirtilen bu tercihler bazı telefonlarda ise ekranın çeşitli yerlerindeki menülerde bulunuyor. Denediğiniz anda “aa… böyle bir özelliği neden şimdiye kadar keşif edememişim” diyeceksiniz. Tabi bu özellik ve çekim kalitesi telefondan ve markadan markaya değişiklik göstermekte.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.