Tayvan Havayolları Kripto Paraları Kabul Edecek

   Tayvan’da kripto paralarla uçak bileti satışları başlıyor.

   Tayvan Havayolları Kripto Paraları Kabul Edecek

   Asya muhtemelen dünya üzerinde kripto para birimlerinin en çok kullanıldığı bölgeler arasında yer alıyor. Bitcoin ve diğer kripto birimler yoğunlukla kullanılırken, çok sayıda şirket de yeni müşteriler çekmek için ödemeleri bu yöntemle kabul etmeye başladı. Şimdi ise Asyalı tüketicilerin Bitcoin ve diğer altcoinleri harcamak için yeni bir yolu daha olacak ve uçak biletleri alabilecekler.

   Uçak biletlerini kripto parayla alın

   Far Eastern Air Transport markasının ardındaki firma Fat Taiwan Inc. bir açıklama yaparak artık uçuş biletleri için kripto paraları kabul edeceklerini duyurdu. Böylece firma kripto parayla ödeme kabul edilen ilk Tayvanlı havayolu şirketi olacak. Müşteriler bilet parasının tamamını ve diğer alakalı hizmetlerin bedelini kripto paralarla ödeyebilecekler.

   Havayolu firmasının başkanı Zhang Gangwei de konuya ilişkin konuşurken, kripto paraların gelecekte havayolu sektörüne de gireceğini ve yayılacağını söyledi. Aynı zamanda turizmle ilgili diğer alanlarda da kripto paraları göreceğimizi belirtti.

   Asya’nın önemli havayolu şirketleri arasında

   Far Eastern Air adlı havayolu şirketi şu anda Doğu ve Güneydoğu Asya bölgelerinde faaliyet gösteriyor. Çin, Japonya, Kamboçya, Filipinler ve Güney Kore bölgelerinde uçuşlar gerçekleştiriyor.

   Kısacası, kripto paraların kullanımı giderek yayılıyor ve ilerleyen dönemlerde muhtemelen çok daha fazla alanda göreceğiz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.