Şuan Bir Virüs, Hesabınızı Boşaltıyor Olabilir!

   Android marketlerde bulunduğu belirtilen virüs, ismi bilinmemekle birlikte silinmiyor. Kurnazlığını konuşturan Hacker grubu, şu an banka hesaplarınıza çoktan erişmiş olabilir.

   Şuan Bir Virüs, Hesabınızı Boşaltıyor Olabilir!

   Android kullanıcılarının uygulama edinme amaçlı kullandıkları Android Market, yararlı uygulamaları bünyesinde barındırmasının yanı sıra, spam uygulama, reklam uygulamalarını da içinde barındırıyor. Hepimize artık bıkkınlık getiren reklam dolu uygulamaları, uygulama yöneticisinden kolaylıkla kaldırıyorduk. Fakat yeni sistemle getirilen bu virüs, kendisini kaldırmaya çalıştığınız anda, mevcut olarak kullanılan ekran kilidini değiştirip ekranı kilitliyor, yoksa ekran kilidi oluşturup sizin telefonunuzu size kullandırmıyor.

   Tam bir baş belası

   Siz virüsü fark etmeden telefonunuzu kullanmaya devam ettiğiniz takdirde, Android marketinizi kendi tasarladığı bir Android marketle değiştirip kendi gibi virüs uygulamaları indirmenizi sağlayarak telefonunuzun her tarafını sarıyor. Tıpkı kanser gibi yayılan bu uygulamanın Rus Hacker grubu tarafından geliştirildiği iddia ediliyor. Hiçte masum olmayan bu virüs, bu kadarıyla tabi ki yetinmiyor. Arka planda kullanıcı hesaplarınızı ve parolalarınızı kopyalayıp, banka hesaplarınıza eriştiğinde boşaltmaya başlıyor. Bu virüsten kurtulmanın tek yolu, telefonunuzu kapatmak gibi görünüyor. Telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürerek virüsü etkisiz bıraksanız da verilerinizi, fotoğraflarınızı, müziklerinizi hatta telefonda kayıtlı olan numaraları bile kaybediyorsunuz maalesef. Böyle durumlarla karşılaşmamak içinse, Android marketlerde çok sayıda yorum ve değerlendirme almış veya sık kullanılan, ismi bilinen uygulamaları indirmenizi öneriyoruz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.