Steam Müjdeyi Verdi, Sabit Dolar Kuru Devam Edecek Zam Yapılmayacak!

   Hediye konusuna da açıklık getiren Steam açıklamasında sabit Dolar kuru ile satışlarına devam edeceğini duyurdu.

   Steam Müjdeyi Verdi, Sabit Dolar Kuru Devam Edecek Zam Yapılmayacak!

   Geçtiğimiz günlerde Dolar kurunun çok hızlı yükselmesi nedeniyle Steam oyunlarına zam yapacak şeklinde bir söylenti dolaşmaya başlamıştı. Hatta bu konuda bizde “Steam dolar kuruna daha fazla dayanamadı zam yapacak” başlıklı bir içerik oluşturmuştuk. Steam yapmış olduğu resmi açıklama ile oyun fiyatları ve eşyaları ile ilgili bir zam durumunun olmayacağını açıkladı.

   Steam sabit kuru üzerinden satış yapmaya devam edecek. Yıllardır benimsemiş olduğu sabit kur ile satış yapacağını söyleyen Steam çok sayıda kişiyi ters köşeye yatırdı. Steam’ın artan kur nedeniyle zam yapacağı söyleniyordu.

   Bazı hediyelerde kısıtlama olacak

   Steam yapmış olduğu açıklamada bazı gönderilen hediyeler de kısıtlamalar olacağını söyledi. Ayrıca eşya fiyatlarında herhangi bir değişik söz konusu olmayacak. Kurdaki dalgalanma ne olursa olsun Steam Dolar kurunu 2,1 TL olarak devam ettireceğini açıkladı. Steam için Doların ne kadar olduğunun bir önemi yok. Her zaman olduğu gibi Steam kuru 2,1 TL olarak hesaplayacak ve oyunlarını satmaya devam edecek.

   Steam hediyeleri konusunda yapılan açıklama

   Hediye konusuna da açıklık getiren Steam, hediye alacak oyuncuların bulunduğu ülkenin önemli olduğunu aktardı. Türkiye fiyatına %115 yâda daha altında bir şekilde müsaade edilmesi söz konusu olacak.

   Bunun nedeni ise Türkiye fiyatlarının genel fiyatlandırmanın altında olması. Buradaki amacın yüksek fiyatlı bölgelere yapılacak olan kara borsa satışlarının önüne geçmek olduğu düşünülüyor. Bazen eleştiriler alsa da Steam, Dolar kurunu sabit tutarak çok sayıda oyuncu tarafından tam not almayı başardı.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.